Iné športy

100-percentná Veľká Lomnica. Lídrom aj naďalej Pink Panthers Poprad

V poslednú februárovú sobotu sa odohralo v športcentre Zámoček Matejovce 13.-14. kolo Podtatranskej florbalovej ligy, čím sa sezóna prehupla do svojej druhej polovice.

Ilustračný obrázok k článku 100-percentná Veľká Lomnica. Lídrom aj naďalej Pink Panthers Poprad

V prvom dueli si Stará Ľubovňa pripísala cenný bod s aktuálnym lídrom súťaže Pink Panthers i keď siahala na dva. Po celý zápas Ľubovňa vyhrávala, v prvej polovici polčasu už sľubných 3:0. Pantheri pomali vyrovnávali hru i skóre až ma konečných 4:4. I v druhom svojom zápase s Vrbovom vyhrávali prvú tretinu zhodne 3:0. Potom poľavili, čo Vrbov využil a vyrovnal, ba dokonca sa ujali i jednogólového vedenia. To sa však Ľubovni nepáčilo, a dvomi gólmi Šatalu v poslednej minúte strhli víťazstvo na svoju stranu.

Úspešnú sobotu zaznamenala Veľká Lomnica, ktorá si poradila s Vrbovom. V priamom súboji o druhé miesto s Legendami Spišské Podhradie sa očakával vyrovnaný súboj. Opak bol však pravdou. Lomničania sa zahryzli do Legiend od začiatku. Prvú tretinu vyhrali jednoznačne 4:0, i ďalší priebeh zápasu mal podobnú scenar. Legendy dokázali na začiatku tretej tretiny len zmierniť krutú dvojcifernú prehru. Vyrovnanejší zápas odohrali s Panthermi. Tí strhli víťazstvo na svoju stranu až v záverečnej tretine. Lomnica vyhrali i s Vrbovom, čím si vytvorila sľubný náskok na druhom mieste pred Legendami.

V individuálnych štatistikách stále vedú zástupcovia vedúceho tímu Pink Panthers. Repiščák vo všetkých hráčskych. Je najlepší strelec s 27 gólmi, nahrávač s 16 asistenciami a v celkovom kanadskom bodovaní s 43 bodmi. Najúspešnejší brankár je Kroták s priemerom 2,5 gólu na zápas.

Výsledky:

FBC STARÁ ĽUBOVŇA – PINK PANTHERS POPRAD 4:4 /3:1,0:1,1:2/
Góly: Tulka, Kaleta, Šatala, Živčák – Repiščák 2, Kikta, Jankura
Vylúčenia: /2.min/

FBC VRBOV – FBC VEĽKÁ LOMNICA 4:8 /0:2,2:4,2:2/
Góly: Hrebeňár S., Hrebeňár P., Haber, Čižik – Mizera, Parizek po 2, Šimko, Toporcer, Bartsch, Lukáč

FBC VEĽKÁ LOMNICA – LEGENDY SPIŠSKÉ PODHRADIE 11:5 /4:0,4:2,3:3/
Góly: Kolesár 4, Šimko, Mizera po 2, Bartsch, Lukáč, Mašlonka – Macuga Š., Dzurik po 2, Valko