8. kolo Bowling Tour mesta Poprad: S najvyšším náhodom Pavlikovský

V stredu 25.1.2017 sa odohralo 8. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 37 stopovom mazaní. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 32 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku 8. kolo Bowling Tour mesta Poprad: S najvyšším náhodom Pavlikovský
Zdroj: BK CityBowling Poprad

Skupina A pre Pavlikovského

V skupine A sa najviac darilo Jánovi Petrasovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1180 s priemerom 196,67. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1107 bol Ľudovít Jurinyi. V prvom kroku finále sa stretli Marián Turek 145, Jurínyi 169 a František Kuziel 171, ktorý aj postupoval ďalej.

V druhom finálovom kroku sa stretli Igor Lendácky 157, Kuziel 169 a Vladimír Pavlikovský 212, čím si vybojoval postup do celkového finále. „V poslednom kroku sa stretli Petras – ako víťaz kvalifikácie a Pavlikovský. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský výkonom 222 a s celkovým priemerom 201,38,“ informoval Ľubomír Krul zo CityBowlingu Poprad. Na druhom mieste skončil Petras výkonom 163 s priemerom 191,86 a tretí Kuziel s priemerom 182,50.

Druhá skupina pre Valíčka

V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Pavel Bubelíny výkonom 1128 s priemerom 188,00. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Milan Hanus s výkonom 1025. V prvom kroku hrali proti sebe Michal Tajboš 139, Hanus 147, Mária Kovalčíková 150 vrátane handicapu a Ján Niedoba 204, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále.

V druhom kroku sa stretli Niedoba 156, Jozef Hegenbart 159, Ľubomír Kožík 169 a Bohuš Valíček 172. Do celkového finále, postupoval Valíček, kde naňho čakal Bubelíny – víťaz kvalifikácie. „Skupinu B nakoniec vyhral Valíček výkonom 178 s celkovým priemerom 183,50, druhý skončil Bubelíny výkonom 138 s priemerom 180,86 a na treťom mieste sa umiestnil Kožík s priemerom 178,14,“ dodal Krul.

Najvyšší náhod 266 dosiahol Vladimír Pavlikovský v poslednej hre kvalifikácie. Takže Jackpot a sošku za náhod si právom odniesol.