8.kolo PHL: Strelecké hody medzi HC Old`s a HC Elite Forces

Popradská hokejová liga odštartovala druhú sériu 8. kolom. V prvom zápase v sobotu sa stretli HC Old`s s HC Elite Forces.

Ilustračný obrázok k článku 8.kolo PHL: Strelecké hody medzi HC Old`s a HC Elite Forces

Úvod stretnutia bohatého na góly patril „Starým pánom“ keď v 15 minúte už viedli 6:1. V druhej tretine hostia zlepšili hru a domáci začali robiť chyby, ktoré „Elitné jednotky“ nekompromisne trestali. Záver stretnutia lepšie zvládli hostia a tak si mohli pripísať ďalšie dva vydreté body.

V druhom zápase nastúpili HK CCCP proti poslednému majstrovi PHL HK Blue Tigers. Domáci stačili držať krok s favoritom iba prvú tretinu potom prebrali iniciatívu „Modré Tigre“ a potvrdili bodové umiestnenie v tabuľke.

V nedeľu sa hrali ďalšie dva zápasy. HK Svit hostil HK Vulkán. Svit začal veľmi dobre keď viedol už 3:1, ale hosťom sa ešte v prvej tretine podarilo dať jeden gól. V ďalšom priebehu hry sa gólovo presadili už iba HK Vulkán a tak domáci doplatili na slabú koncovku.

V poslednom zápase kola medzi HS Sabres a HC Tatry sa očakával vyrovnaný súboj. Domáci si urobili v prvej tretine trojgólový náskok a to rozhodlo o celom priebehu stretnutia.

HC Old`s – HC Elite Forces 9:12 ( 6:3, 1:5, 2:4 ) Góly: M. Zalibera 3, Dula 2, P. Bonk 2, Ochotnický, Guzy – Vojtko 5, Melcher 2, J. Kočiš, Kosek, Kupčo, Gužiak, S. Kočiš. Vylúčenia: 4:12.

HK CCCP – HK Blue Tigers 2:13 ( 1:2, 0:6, 1:5 ) Góly: Kovalčík, Kubaský – J.Sidor 4, Bartečko 3, Rovenský 2, Slaninák, Hozza, D. Snášel, Majerčík. Vylúčenia: 4:1.

HK Svit – HK Vulkán 3:10 ( 3:2, 0:6, 0:2 ) Góly: Pavličko 3 – Ščurka 3, Mrukvia 3, Habiňák 2, P. Jurko 2. Vylúčenia: 1:2.

HC Sabres – HC Tatry 11:8 ( 4:1, 3:3, 4:4 ) Góly: Suchý 4, Marušinec 2, Kostka, Pokorný, Harendarčík, Dúbravský, Hohola – Kundis 4, Sabo, R. Hudák, Petras, Baselides. Vylúčenia: 1:1.