Iné športy

B-Team okúsil prvú prehru. Medzi mladíkmi to iskrilo

V sobotu 27.2. odohrali futsalisti predposledné dvojkolo Popradskej futsalovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku B-Team okúsil prvú prehru. Medzi mladíkmi to iskrilo

Rozbehnutý Beer Boys nezaváhal ani tentokrát. V prvom sobotňajšom vystúpení sa stretli s jasným tohtoročným majstrom B-teamom. Vysoko taktický boj skončil polčasovou bezgólovou remízou. Na začiatku toho druhého sa podarilo B-teamu otvoriť skóre, no to bolo z jeho strany všetko. Pivári s opäť nabitou lavičkou dokázali vyrovnať, v posledných troch minútach zápasu pridať ešte dva góly a pripraviť tak B-teamu prvú tohtoročnú prehru. B-team si napravil chuť s Elron Teamom, ktorých rozdrvil dvojciferne. Tento zápas sa niesol v znamení otvorených dverí oboch obrán, naviac neistým výkonom brankára Elronu.

Po minulotýždňových kontumáciách sa Livers pub Matejovce na svoje zápasy už dostavili. V úvodnom dueli s Gunners si zaknihovali druhú tohtoročnú výhru v ročníku. Po vyrovnanom prvom polčase 3:3 zvládli lepšie mladíci z Matejoviec druhý, v ktorom strelili jeden gól. Pomohli im k tomu i zranenia dvoch hráčov súpera, keď jeden z nich zápas nedohral a druhý ho doslova odkríval. Ak chceli Gunners druhý zápas odohrať, museli ísť pre ďalšieho hráča. To im však nepomohlo. V pohode hrajúci Beer Boys im nedovolil zápas vyhrať.

Minuloročný majster Young Guns konečne bodoval naplno. Vyhral nad výhrou nabudeným Livers Pubom Matejovce. Aj keď polčas tomu nenasvedčoval. Ten prehrali rozdielom dvoch gólov. Avšak do druhého Guns vbehol ako vymenený. V trojminútovom uragáne dokázal streliť štyri góly a stiahnuť výhru na svoju stranu. V zápase sa i zaiskrilo. Rozhodca musel vytiahnuť červenú kartu, po jednej na oboch stranách a poslať schladiť horúce hlavy pod sprchy.

I naďalej pokračuje súboj o druhé miesto, na ktorom Beer Boys vymenilo Gunners. Strelcom neohrozene kraľuje Svitek z B-teamu s 42 gólmi, brankárom jeho tímový kolega Brunnsteiner s priemerom 2,29 gólu na zápas. Nasledujúcu sobotu ukončí záverečným dvojkolom Popradská futsalová liga už svoj 18. ročník.

Výsledky

LIVERS PUB MATEJOVCE – GUNNERS 4:3 /3:3/
Góly: Kredatus, Pavličko, Ilavský S., Varga – Podolinský 2, Siska
Ž.K: Podolinský /Gunners/
Brankári: Varga/Harhovský/Pa­rák – Solus S.

GUNNERS – BEER BOYS 4:7 /2:3/
Góly: Podolinský 3, Slodičák – Kováč 2, Krivjanský, Ratkoš, Schmidt, Petruščák M., Melicherčík
Brankári: Solus S. – Mlynarčík

YOUNG GUNS – ELRON TEAM 7:3 /4:2/
Góly: Pokorný 4, Janoška M. 2, Martinko – Findura, Štrbka V., Karabin
Brankári: Vaško – Remža