HK Poprad posledné dva zápasy so súpermi, ktorí sú v tabuľke nad ním, nebodoval. V piatok neuspel na ľade Nitry, v nedeľu prehral na domácom ľade s Banskou Bystricou.

Ilustračný obrázok k článku Banskú Bystricu podržal brankár. Kamzíci doplatili na koncovku a ostali bez bodu

Popradčania vykorčuľovali proti obhajcovi titulu s improvizovanou zostavou v zadných radoch. Pre zranenia a chorobu v nej totiž zaskakovali prvoligový obrancovia Korenko zo Spišskej Novej Vsi a Kolba z Michaloviec. „Kamzíci“ sa do súpera zahryzli od prvej sekundy, ale v úvodnej minúte nedokázali ani na trikrát prekonať ležiaceho Lassilu v bráne Banskej Bystrice. Následne mali viac z hry i streleckých príležitostí hostia, ale pozorného Corbeila neprekonali. Záver prvej tretiny poznačila výmena tvrdeného skla na zadnom mantineli, ktoré nevydržalo náraz Jána Brejčáka. Zastávajúcich štyri a pol minúty sa preto dohrávalo pred začiatkom druhého dejstva. Počas nich došlo k ďalšej kurióznej situácii, keď sa po faule Hvilu zasekol v medzere medzi mantinelmi Vladimír Mihálik.

V úvode druhej časti hry zazvonil na konštrukciu hosťujúcej brány hneď po vhadzovaní Patrik Svitana. Potom už hru ovládli „barani“, ktorí si z domácej brány miestami robili terč. Skóre otvoril strelou do odkrytej časti brány počas presilovej hry Asselin. Hostia totiž zahrali signál a po vyšachovaní brániacej štvorice mu parádne nabil Faille. Po druhý raz udrela Banská Bystrica v 38. minúte. Po buly skončil puk na prekvapenie všetkých v Corbeilovej sieti. Z ostrého uhla pálil legionár Cason Hohmann – 0:2.

Hostia dostali v záverečnej časti hry puk za bránkovú čiaru po tretí raz. Gól napokon po konzultácii s videorozhodcom uznaný nebol. Puk sa do brány dostal zboku pri jej posunutí Corbeilom. Osem minút pred koncom zápasu získali Popradčania minútovú výhodu presilovej hry 5 na 3. Na jej konci sa po odraze puku od zadného mantinelu presadil Andreas Štrauch – 1:2. V závere si hostia napriek tlaku domácich postrážili tesné vedenie a po dvoch mesiacoch bodovali za tri body na ľade súpera.

HK Poprad - HC´05 iCLINIC B.Bystrica
48

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 53. Štrauch (Kolba, Fabian) – 24. Asselin (Faille, Rosandič). 38. Hohmann. Rozhodovali: Lokšík, Novák – Smrek, Jobbágy, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1215 divákov

Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, Fabian, Česánek, Ježek, Dinda, Kolba, Korenko – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Lichanec, Abdul – Paločko st., Vartovník, Bondra – Hvila, Heizer, R. Rapáč.

B. Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, Delisle, Mihálik, Rosandič, Kupec – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – Róth.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas mal svoju kvalitu. Nás mrzí, že sme nezískali minimálne bod. Remíza by stretnutia svedčala viac. Naši hráči podali veľmi dobý výkon. V koncovke sme nemali šťastie, brankári zachytali fantasticky. Naša výkonnosť stúpa smerom hore. Cez prestávku si oddýchneme a veríme, že do tabuľky prehovoríme výraznejším spôsobom.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice): „Myslím, že sme videli zaujímavé stretnutie, aj keď padli iba tri góly. Brankári podali vynikajúce výkony, hralo sa hore-dole. Pre nás to je dôležité víťazstvo. My sme dlho vonku nevyhrali a nebodovali, chlapcom aj fanklubu preto patrí vďaka. Výhra nám prinesie viac pokoja do práce.“