Rastislav Búgel Basketbal

Basketbalisti Svitu zbíjali pod Zoborom: Nitra pohorela v poslednej štvrtine!

V šiestom kole najvyššej slovenskej basketbalovej ligy cestovali hráči tímu Iskra Svit pod Zobor. Mladí hráči v Nitre odolávali až do poslednej desaťminútovky.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti Svitu zbíjali pod Zoborom: Nitra pohorela v poslednej štvrtine!

Iskra vstúpila do zápasu profesorsky a mladý nitriansky káder sa nestačil čudovať. Už po piatich minútach hostia pod Zoborom vyhrávali 0:17. Zverenci trénera Urbana však zbrane nezložili. Do polčasu dokázali rozohrať dobrú partiu (32:39).

Tretie dejstvo bolo nadmieru vyrovnané. Aj po troch štvrtinách bol zápas stále otvorený. Pre domáce mužstvo však prišla katastrofálna štvrtá desaťminútovka. Svitu dokázali streliť iba 4 body. Hostia Nitranov prestrieľali o rovných 20 a tak si odnášajú presvedčivé víťazstvo.

MBK SPU Nitra – Iskra Svit 54:83 (32:39)