Basketbalová eufória vo Svite: O víťazstve rozhodol kôš v poslednej sekunde zápasu

Iskra Svit má za sebou tri veľké domáce víťazstvá. Basketbal si v zaplnenej hale užívajú hráči aj domáci fanúšikovia. Pozrite si video.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku Basketbalová eufória vo Svite: O víťazstve rozhodol kôš v poslednej sekunde zápasu
Foto: Peter Handzuš

Aj keď bol zápas proti Košiciam iný, ako predošlé dva, domáci tréner našiel recept aj na tohoto súpera. V dramatickom závere sa podaril husársky kúsok Martinovi Bachanovi, ktorý rozhodol o víťazstve Iskry so záverečným klaksónom. Potom sa už mohlo začať oslavovať na palubovke aj v hľadisku.

„Je neuveriteľné, koľko majú títo chalani energie. Obrovská pochvala pre nich. Dnes sme robili zbrklé rozhodnutia v útoku, ktoré nás priviedli až do dramatickej koncovky. Ak by sme hrali rozumnejšie na začiatku zápasu a na začiatku druhej polovice, zápas by sa vyvíjal inak. Možno by to bolo kľudnejšie. V každom prípade pre divákov to bolo zaujímavé,“ zhodnotil vystúpenie Iskry domáci tréner Michal Madzin.

Video: Peter Handzuš / Zdroj: YouTube.com

Užívajú si hráči aj diváci

Iskra vyhrala tri domáce zápasy v rade. Porazila silné tímy Interu, Handlovej a Košíc. Lepšiu štatistiku majú momentálne len Levice, ktoré vyhrali všetky štyri ligové zápasy. Michal Madzin ale nemá veľké oči a chce robiť basketbal hlavne pre divákov. „Som šťastný z toho, aké srdce dávajú chlapci do zápasov na ihrisku. Verím, že diváci to cítia. Najlepšie je na tom to, ako žijú spolu s družstvom. Chlapci si potom užívajú zápas a to je to, prečo ten basketbal hráme, aby sme si ten večer užili. Som veľmi šťastný, že v stredu bola hala vypredaná. Je to veľká vec,“ dodal tréner Madzin.

Iskru Svit teraz čakajú dva zápasy vonku. Aj tam chcú hráči podávať také výkony, aby prilákali divákov na ďalšie domáce zápasy. „Ideme vonku podať bojovný výkon, starať sa o seba, o našu hru a o náš prejav,“ skonštatoval Michal Madzin. Doma sa Iskra Svit predstaví najbližšie 5. novembra v derby proti Spišskej Novej Vsi.

Iskra Svit – KB Košice 83:82 (20:25, 25:16, 24:22, 14:19)
Najviac bodov: Fleming, Palm, Singletary po 15, Bachan, Shoutvin po 14 – Žiak 21, Pilčevič, Zimič po 17

Najbližší program Iskry Svit v SBL:
22.10.2016 MBK Handlová – Iskra Svit
26.10.2016 VŠEMvs Karlovka Bratislava – Iskra Svit
5.11.2016 Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame