Blíži sa záver Bowling Tour mesta Poprad. Pozrite si aktuálne výsledky

V stredu podvečer 9.3.2016 sa odohralo jedenáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 39 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Follow Me v herni BNC v Bratislave. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho iba 27 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa záver Bowling Tour mesta Poprad. Pozrite si aktuálne výsledky

V skupine A kvalifikáciu vyhrala Koseková Kristína výkonom 1225 s priemerom 204,1. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1120 bol Zoričák Anton. V prvom kroku finále sa stretli Zoričák Rudolf 145, Kožik Ľubomír 185 a Zoričák Tóno 209, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku sa stretli Petras Ján 178, Zoričák Anton 192 a Lendácky Igor 202, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Koseková Kristína ako víťaz kvalifikácie a Lendácky Igor. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Koseková Kristína výkonom 228 (s handicapom) a s celkovým priemerom 199,5. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 185 s priemerom 192,3 a tretí Zoričák Anton s priemerom 190,1.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Meszároš Martin výkonom 1208 s priemerom 201,3. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Karolčík Július. V prvom kroku hrali proti sebe Karolčík 168, Mešťan 166, Paločko 150, Dubaj 194, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 139, Dubaj 159, Niedoba 153 a Kovalčíková 176 (s handicapom). Do celkového finále, postupovala Kovalčíková Mária kde na ňu čakal Meszároš Martin ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Meszároš Martin výkonom 204 s celkovým priemerom 201,7 druhá skončila Kovalčíková Mária výkonom 179 (s handicapom) s priemerom 167,6 a na treťom mieste sa umiestnil Dubaj Juraj s priemerom 175,1.

Najvyšší náhod 257 dosiahol Petras Ján v prvej hre druhej rundy získal sošku za náhod a odniesol si aj celý Jackpot.
Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa 23.3.2016 na 12.kole, ktoré je posledným kolom Zimnej časti Bowling Tour a na záver sa budú vyhodnocovať výsledky Zimnej časti Tour.

11.kolo FIREMNEJ LIGY skupina C – III.Liga

V utorok 8.3.2016 sa odohralo 11.kolo Firemnej ligy skupina C – 3.liga. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Bankbroker so ziskom 32 bodov, keď vyhralo všetky zápasy, pred družstvom Spolbyt 25 bodov a tretie skončilo družstvo Profesta so ziskom 19 bodov. Zápolenia tohto kola boli veľmi napínavé a zaujímavé. Najväčší rozdiel v zápase 147 bodov bol medzi družstvami Dek Trade 360 : 507 Profesta. Zápas s najnižším rozdielom 0 bodov sa odohral medzi družstvami TV – Poprad 411 : 411 Whirlpool. Najvyšší výkon družstva dosiahol Bankbroker 537 bodov. Najnižší zase Whirlpool 359 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Bankbroker 496 bodov. Na čele súťaže si družstvo Spolbyt udržiava svoj náskok pred svojimi súpermi, druhý je Bankbroker a na treťom mieste je družstvo TV – Poprad.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 194 bodov dosiahol Kňurovský Štefan z družstva Big Mat – Remot srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 72 bodov dosiahla Holcová K z družstva Slovanet. Víťazom kola a najvyšší priemer 172,7 dosiahol Celušák Jozef z družstva Bankbroker. V tabuľke jednotlivcov je na prvom mieste Kňurovský Štefan, ale tesne sa mu priblížil Celušák Jozef a je medzi nimi minimálny rozdiel.

7.kolo Školskej ligy ročník 2015/2016

Dňa 7. a 8.3.2016 bolo odohrané siedme kolo Školskej ligy 2015/2016 v bowlingu. V skupine SŠ víťazom kola sa stalo družstvo SŠPGDT D.Tatarku, so ziskom 6 bodov pred druhým družstvom , SOŠ Matejovce 4 body a tretie skončilo družstvo Obch.akadémia so ziskom 2 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 85 bodov sa odohral medzi družstvami SOŠ Matejovce 412 : 327 Stred.Zdrav­.Škola . Zápas s najnižším rozdielom 4 body sa odohral medzi družstvami Stred.Zdrav.Škola 335 : 339 Obch.akadémia . V celkovom hodnotení je na prvom mieste SOŠ Matejovce, pred Obch. akadémiou a tretia je Stred. Zdravot.škola.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 199 bodov dosiahol Slavkovský Juraj z družstva SŠPGDT D.Tatarku srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 70 bodov dosiahol Ivančák Samuel z družstva Obch.akadémia. Víťazom kola a najvyšší priemer 176 dosiahol Slavkovský Juraj z družstva SŠPGDT D.Tatarku.

V skupine ZŠ víťazom kola sa stalo družstvo ZŠ Francisciho so ziskom 10 bodov, pred druhým družstvom ZŠ Matejovce 7 bodov a tretie skončilo družstvo Dostojevského B so ziskom 6 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 128 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Jarná 206 : 334 ZŠ Francisciho. Zápas s najnižším rozdielom 0 bodov sa odohral medzi družstvami Komeňáčik 360 : 360 ZŠ Matejovce. V súťaži družstiev má vysoký náskok ZŠ Francisciho, druhé je družstvo Dostojevského B a na treťom mieste Dostojevského A.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 160 bodov dosiahol Staš Simon z družstva ZŠ Dostojevského A srdečne blahoželáme, najnižší výkon 44 bodov dosiahol Janna Šimon z družstva ZŠ Jarná. Víťazom kola a najvyšší priemer 135,6 bodov dosiahol Šipka Andrej z družstva ZŠ Francisciho.

Víťazom blahoželáme a všetkým prajeme veľa šťastia v zápolení a veľa zhodených kolov v ďalších kolách. Najbližšie 8.kolo sa odohrá 21. a 22.3.2016.( Igor)