Body zo Slovenského pohára: Shihan Poprad vybojoval viacero medailí

V sobotu 13. februára sa v Prievidzskej City Nike Aréne konalo 1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v karate. Karate klub Shihan Poprad priniesol domov kopec cenných kovov.

Ilustračný obrázok k článku Body zo Slovenského pohára: Shihan Poprad vybojoval viacero medailí

Úvod patril súťažiam v kategóriách agility. Prvý cenný kov a hneď zlato, vo svojej debutovej súťaži pre popradské farby vybojoval v kategórií 5 ročných chlapcov Andrej Tapfer. Medzi 6 ročnými chlapcami si bronzovú medailu vybojoval Benjamín Hyben, rovnako ako Jozef Langa medzi 7 ročnými chlapcami. Ďalšie zlaté medaile si vybojovali Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová medzi 9 ročnými dievčatami a medzi 11 ročnými chlapcami Adam Chudík. Poslednú medailu, striebro, v kategóriách agility vybojovala Simona Bednarčíková medzi 10 ročnými dievčatami.

V kategórií súborného cvičenia kata, si ďalšiu, tento krát bronzovú medailu vybojoval medzi 5 ročnými chlapcami Andrej Tapfer. Bronzový skončil aj Benjamín Hyben medzi 6–7 ročnými chlapcami začiatočníkmi. Tomáš Stoklasa v kategórií mladších žiakov začiatočníkov z eliminačných bojov nepostúpil. Z eliminácií nepostúpil ani Matúš Duda a Ondrej Kubáň medzi staršími žiakmi začiatočníkmi. Rovnako v eliminácií skončili aj skúsenejší pretekári, Hugo Hyben medzi staršími žiakmi, Michaela Kromková a Simona Bednarčíková medzi staršími žiačkami.

V popoludňajšom programe prišli na rad kategórie športového zápasu kumite. V kategórií 6–7 ročných chlapcov do 26 kg Benjamín Hyben svoj zápas o bronz prehral a skončil hneď za medailovými priečkami, rovnako ako Jozef Langa medzi mladšími žiakmi do 28kg. Darilo sa mladším žiačkam. Ema Zacharová a Veronika Jalowiczorová v kategórií do 27kg vybojovali bronzové medaile. Rovnako bronzová skončila aj Barbora Glatzová v kategórií do 37kg. Matúš Duda medzi staršími žiakmi do 30kg z eliminačných bojov nepostúpil.

Poslední sa v Prievidzi predstavili bratia Chudíkovci v kategórií starších žiakov do 40kg. Lepšie sa darilo staršiemu z bratov Adamovi, ktorý skončil strieborný. Filip svoj zápas o bronz prehral a skončil za medailovými priečkami.

Karate klub Shihan Poprad v Prievidzi so štyrmi zlatými, dvoma striebornými a siedmimi bronzovými medailami obsadil siedme miesto.