Boj o štvrté miesto: Popradčania cestovali do Piešťan

Hokejisti HK Poprad odohrali zápas 42. kola Tipsport extraligy v Piešťanoch. Podľa výsledku tam mohli diváci vidieť "vysokotaktický" hokej. O troch bodoch rozhodol jediný gól z polovice zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Boj o štvrté miesto: Popradčania cestovali do Piešťan

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 27. Chylo. Rozhodovali: Stano – Kacej, M. Orolín, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1162 divákov

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Brňák, Rais, Filip, Drgoň, Cuník, Bučka, Biro, Škadra – Stupka, Holovič, Lušňák – Hudec, Nemec, Melichárek – Chylo, Hamrák, Saliji – Románek, Mišura, Haring
HK Poprad: Masalskis – Brejčák, Gaborčík, Kurali, Fabian, Makovský, Dinda, Vojsovič, Kramár – Sýkora, Stals, Kroták – Paločko, Mlynarovič, Nagy – Drábek, Paukovček, Takáč – Gápa, Štrauch, Belluš

Súboj o štvrté miesto v tabuľke začali lepšie domáci a Masalskis mal čo robiť, aby udržal čisté konto. Najskôr hosťujúcu obranu vyšachovala trojica Stupka – Holovič – Lušňák, ale posledný menovaný netrafil odkrytú bránku. Následne lotyšskému brankárovi „zatápala“ päťka okolo Nemca, ktorá ho v presilovke niekoľkokrát preverila, ale neúspešne. Až v 14. minúte si Popradčania pripísali prvú strelu na bránku počas presilovky, ale Tomek Gáborčíka vychytal. Obdobná situácia sa zopakovala v závere tretiny, ale Tomek opäť svojich podržal.

V 23. minúte uzavrela elitná piešťanská formácia „kamzíkov“ v ich obrannom pásme na celú minútu a Popradčania sa ubránili iba zakázaním uvoľnením. Rovnaký priebeh hry mala aj ďalšia minúta, keď sa opäť „kamzíkom“ podarilo ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a na ľade bola stále tá istá hosťujúca pätica. To sa prejavilo v 27. minúte, kedy už hosťujúci hráči, stále neprestriedaní, zjavne nevládali s treťou domácou lajnou a po prihrávke Hamráka otvoril skóre Chylo. Gól nakopol paradoxne Popradčanov a tentokrát oni na dlhých päť minút zavreli domácich do obranného pásma, ale vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali ani pri šanci Gápu, proti bol Tomek.

V tretej časti predviedli obe mužstvá taktický výkon, pri ktorom sa ani jedno mužstvo nedostalo do výraznejšej šance. Zaujala iba posledná minúta, kedy sa pri odvolaní brankára snažili Popradčania usadiť v pásme, a po náraze na mantinel spadol zo siete zachytený puk, ktorý tam zostal ešte z prvej tretiny. Záverečných šestnásť sekúnd sa odohralo pred piešťanskou bránkou, ale bez zakončenia.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Diváci videli dobrý hokej, bolo vidno, že sa hrá o štvrté miesto. Prvá tretina bola lepšia z našej strany, ale v závere tejto časti pohrozili nebezpečne aj hostia. V druhej tretine sme mali opäť lepší začiatok, ale po góle sme sa asi uspokojili a zvyšok tretiny bol Poprad lepší. V tretej časti si chalani tri body vybojovali a zdôrazňujem, že išlo o veľmi dôležité tri body.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Videli sme kvalitné stretnutie. V prvej tretine boli domáci lepším mužstvom, viac držali puk, mali viac príležitostí, ale záver tretiny patril nám. Neskôr sa domáci ujali vedenia a to nás nakoplo. Mali sme tlak, ale chýbalo nám hokejové šťastie. V tretej tretine nás pribrzdili zbytočné vylúčenia a už nám nezostali sily na záverečný tlak.“