Peter Handzuš Iné športy

Bowling Tour mesta Poprad: Jackpot pre Igora Lendáckeho

V stredu podvečer 27.1.2016 sa odohralo ôsme kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na MjSr seniorov dvojíc. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad: Jackpot pre Igora Lendáckeho

V skupine A sa najviac darilo Zoričákovi Tónovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1233 s priemerom 205,4. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1092 bol Zoričák Rudolf, pri neúčasti dvoch postupových hráčov. V prvom kroku finále sa stretli Zoričák Rudolf 174, Jurínyi Ľudovít 122 a Petras Ján 170. Ďalej postupoval Zoričák. V druhom finálovom kroku sa stretli Zoričák 132, Kožik 169 a Lendácky 218, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Zoričák Anton ako víťaz kvalifikácie a Lendácky Igor. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Zoričák Anton výkonom 240 a s celkovým priemerom 210,4. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 183 s priemerom 200,7 a tretí Kožik Ľubomír s priemerom 184,4. Toto mazanie dosť potrápilo hráčov a myslím, že aj v sobotu hráči štartujúci na MjSr seniorov dvojíc to nebudú mať ľahké.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Paločko Anton výkonom 1027 s priemerom 171,1. Do finále postupovalo osem hráčov a ako poslednou postupujúcou bola Kovalčíková Mária s výkonom 961. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková 154, Gavalér 139, Niedoba 146, Meszároš 211, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Zeleňák 130, Meszároš 154, Gavalér 139 a Helebrandt 180. Do celkového finále, postupoval Helebrandt Peter kde naňho čakal Paločko Anton ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Helebrandt Peter výkonom 185 s celkovým priemerom 169,7 druhý skončil Paločko Anton výkonom 168 s priemerom 170,7 a na treťom mieste sa umiestnil Meszároš Martin s priemerom 167,7.

Najvyšší náhod 247 dosiahol Lendácky Igor vo štvrtej hre kvalifikácie. Takže Jackpot a sošku za náhod si právom odniesol. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa 10.2.2016 na 9.kole Bowling Tour.