Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 12. kolom: S najvyšším náhodom Petras

Hráči odohrali dvanáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018. Hralo sa na 39 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Follow Me 2018 v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 12. kolom: S najvyšším náhodom Petras

V skupine víťazom Kuziel

Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 34 hráčov. V skupine A sa najviac darilo Jánovi Petrasovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1337 s priemerom 222,83. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1068 bol Lukáš Katriňák. V prvom kroku finále sa stretli Katriňák 164 , Igor Lendácky 194, Anton Paločko 199 a Jozef Hegenbart 212 (vrátane handicapu). Ďalej postupoval Hegenbart. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Hegenbart 145 (vrátane handicapu), Rudolf Zoričák 170, Vladimír Pavlikovský 176 a František Kuziel 196, čo ho posunulo do celkového finále. „Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Kuziel výkonom 243 a s celkovým priemerom 203,50. Na druhom mieste skončil Petras výkonom 188 s priemerom 217,86 a tretí Pavlikovský s priemerom 205,14,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 12. kolom 04/2018
5
Zdroj: BK Citybowling

V skupine najlepšia Kovalčíková

V skupine B sa stal víťazom kvalifikácie Miroslav Ilavský výkonom 1045 s priemerom 174,17. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Stanislav Hertely s výkonom 983. V prvom kroku hrali proti sebe Michal Tajboš 144, Lukáš Knurovský 150, Hertely 174, Pavel Bubeliny 217, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Bubeliny 166, Jozef Kocúr 166, Július Karolčík 185 a Mária Kovalčíková 189 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde na ňu čakal Ilavský ako víťaz kvalifikácie. „Skupinu B nakoniec vyhrala Kovalčíková výkonom 210 (vrátane handicapu) s celkovým priemerom 170,63, druhý skončil Ilavský výkonom 191 s priemerom 176,57 a na treťom mieste sa umiestnil Július Karolčík s priemerom 174,29,“ ozrejmil Krul.

Najvyšší náhod 248 dosiahol Ján Petras v druhej hre druhej rundy a odniesol si JACKPOT a sošku.

„Keďže to bolo posledné šieste kolo Zimnej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali,“ dodal Krul. V skupine A so ziskom 188 bodov na prvom mieste skončil Vladimír Pavlikovský, druhý Anton Zoričák získal 186 bodov a so ziskom 179 bodov skončil tretí Rudolf Zoričák. V skupine B na prvom mieste skončila Mária Kovalčíková so ziskom 195 bodov, druhý Šimon Hrušovský získal 183 bodov a tretí skončil Milan Mešťan so ziskom 176 bodov.

Zdroj: poprad.dnes24.sk