Martin Sýkora Iné športy

Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 14. kolom: S najvyšším náhodom Zoričák

Hralo sa na 40 stopovom mazaní, na ktorom sa hrá aj Follow Me v Bratislave. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 27 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 14. kolom: S najvyšším náhodom Zoričák

A-čko ovládol Garčár

V skupine A sa najviac darilo Alojzovi Garčárovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1239 s priemerom 206,50. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1076 bol Vladimír Plačko. V prvom kroku finále sa stretli Plačko 167, Igor Lendácky 190 a Peter Očvár 206, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Rudolf Zoričák 162, Očvár 212 a Vladimír Pavlikovský 218. V treťom finálovom kroku sa stretli Pavlikovský s Garčárom.

„Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Garčár výkonom 177 a s celkovým priemerom 202,29. Na druhom mieste skončil Pavlikovský s výkonom 177 s priemerom 194,88 a tretí Očvár s priemerom 190,38,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

Bowling Tour mesta Poprad - 14. kolo
3
Zdroj: BK CityBowling Poprad

Skupina B pre Kovalčíkovú

V B-ku sa stal víťazom kvalifikácie Anton Paločko výkonom 1132 s priemerom 188,66. Do finále postupovalo 8 hráčov a ako posledným postupujúcim bol Michal Tajboš s výkonom 990. V prvom kroku hrali proti sebe Milan Mešťan 147, Ján Niedoba 162, Tajboš 171 a Mária Kovalčíková 180 (vrátane handicapu), čo ju posunulo do ďalšieho kroku finále.

V druhom kroku sa stretli Roman Gavalér 154, Július Karolčík 155, Matúš Gajdoš 169 a Kovalčíková 213 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde na ňu čakal Paločko ako víťaz kvalifikácie.

„Skupinu B nakoniec vyhrala Mária Kovalčíková výkonom 176 (vrátane handicapu) s celkovým priemerom 169,22. Druhý skončil Paločko výkonom 172 a s celkovým priemerom 186,29 a na treťom mieste skončil Gajdoš s priemerom 171,86,“ uviedol Krul. Najvyšší náhod 237 dosiahol Rudolf Zoričák, tak mu patrila soška za najvyšší náhod aj Jackpot.