Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 7. kolom: S najvyšším náhodom Katriňák

V stredu (10.1.) sa odohralo 7. kolo Bowling Tour mesta Poprad. Hralo sa na 41 stopovom mazaní. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 7. kolom: S najvyšším náhodom Katriňák

V A skupine dominoval Zoričák

V skupine A sa najviac darilo Antonovi Zoričákovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1316 s priemerom 219,33. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1048 bol Rudolf Zoričák. V prvom kroku finále sa stretli Igor Lendácky 143, Roman Gavalér 151 (vrátane handicapu), Alojz Garčár 168 a Rudolf Zoričák 197. Ďalej postupoval Rudolf Zoričák. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Rudolf Zoričák 148, Volker Kessler 204 (vrátane handicapu), Vladimír Pavlikovský 238 a Lukáš Katriňák 257. „Do finále postupoval Katriňák, kde naňho čakal ako víťaz kvalifikácie Anton Zoričák. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Zoričák výkonom 212 a s celkovým priemerom 218,29. Na druhom mieste skončil Katriňák výkonom 203 s priemerom 206,25 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 219,14,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

Bowling Tour mesta Poprad 7. kolo 01/2018
3
Zdroj: BK Citybowling

Béčko vyhral Lompart

V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal František Lompart výkonom 1061 s priemerom 176,83. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Peter Helebrandt s výkonom 974. V prvom kroku hrali proti sebe Július Karolčík 131, Peter Helebrandt 163, Eva Mešťanová 165 (vrátane handicapu), Mária Kovalčíková 189 (vrátane handicapu), čo ju posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Šimon Hrušovský 137 (vrátane handicapu), Milan Hanus 145, Milan Mešťan 174 a Mária Kovalčíková 182 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde na ňu čakal František Lompart ako víťaz kvalifikácie. „Skupinu B nakoniec vyhral Lompart výkonom 178 s celkovým priemerom 177,00, druhá skončila Kovalčíkova výkonom 139 (vrátane handicapu) s priemerom 159,00 a na treťom mieste sa umiestnil Mešťan s priemerom 167,71. Najvyšší náhod, nádherných 300 dosiahol Katriňák Lukáš v tretej hre druhej rundy a odniesol si jackpot a sošku. Od majiteľa herne bol za náhod 300 ocenený aj flašou vína,“ doplnil Krul