Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 7. kolom: S najvyšším náhodom Kessler

V stredu 11.1.2017 sa odohralo siedme kolo Bowling Tour mesta Poprad. Hralo sa na 42 stopovom mazaní. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 7. kolom: S najvyšším náhodom Kessler

Skupina A pre Zoričáka

V skupine A sa najviac darilo Ľudovítovi Jurinyimu, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1124 s priemerom 187,33. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1027 bol Igor Lendácky.

„V prvom kroku finále sa stretli Jaroslav Pěč 147, Lendácky 174 a Rudolf Zoričák 199. V druhom finálovom kroku sa stretli František Kuziel 171, Peter Očvar 174 a Zoričák 220,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

V treťom finálovom kroku sa stretli proti sebe Zoričák a Jurinyi ako víťaz kvalifikácie. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Zoričák výkonom 185 a s celkovým priemerom 188,22. Na druhom mieste skončil Jurinyi výkonom 165 s priemerom 184,14 a tretí Očvar s priemerom 182,71.

7. kolo Bowling Tour mesta Poprad 01/2017
3
Zdroj: BK CityBowling Poprad

Skupina B v réžii Kožíka

V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Milan Mešťan výkonom 1154 s priemerom 192,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Jozef Hegenbart s výkonom 1021. V prvom kroku hrali proti sebe Mária Kovalčíková 142 (vrátane handicapu), Milan Hanus 148, Stanislav Hertely 178 a Jozef Hegenbart 182, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále.

„V druhom kroku sa stretli Anton Paločko 135, Hegenbart 144, Volker Kessler 161 a Ľubomír Kožík 190. Do celkového finále, postupoval Kožík, kde naňho čakal Mešťan ako víťaz kvalifikácie,“ uviedol Krul.

Skupinu B nakoniec vyhral Kožík výkonom 172 s celkovým priemerom 179,38, druhý skončil Mešťan výkonom 158 s priemerom 187,43 a na treťom mieste sa umiestnil Kessler s priemerom 185,29.

Najvyšší náhod 262 dosiahol Kessler v druhej hre kvalifikácie. Takže Jackpot a sošku za náhod si právom odniesol.