Bowling tour mesta Poprad: Zoričák sa dostáva do starej formy

V stredu 4.11.2015 sa stretli už štvrtý krát priaznivci Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité v nedeľu na oblastných MjSr. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling tour mesta Poprad: Zoričák sa dostáva do starej formy

V skupine A sa najviac darilo uzdravenému Zoričákovi Rudovi, ktorý sa dostáva do starej formy po operácii a vyhral základnú časť výkonom 1183 s priemerom 197,16. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1135 bol Lendácky Igor. V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 176, Jurínyi Ľudovít 227 a Kuziel František 181. Do ďalšieho kroku sa prebojoval Jurínyi Ľudovít. V druhom finálovom kroku sa stretli Pavlikovský Vladimír 195, Jurínyi Ľudovít 190 a Blažek rené 199 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol so Zoričákom Rudom. Ten mal veľmi dobrú formu a so svojim súperom zviedol vyrovnaný súboj. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Zoričák Rudolf výkonom 190 a s celkovým priemerom 196,14. Na druhom mieste skončil Blažek René výkonom 175 a s priemerom 193,25 a na treťom mieste sa umiestnil Pavlikovský Vladimír s priemerom 192,86.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Hegenbart Jozef výkonom 1149 s priemerom 191,5. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Helebrandt Peter s výkonom 975. V prvom kroku hrali proti sebe Dubaj Juraj 155, Helebrandt Peter 162, Bočkay Ondrej 189 a najviac 192 bodov hodil Niedoba Ján a postupoval ďalej. V druhom kroku sa stretli Niedoba 153, Meszároš 145, Staš 145 a Gavalér 201, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Hegenbart Jozef ako víťaz kvalifikácie. Finálový súboj sa zopakoval z predošlého kola iba s opačným koncom. Skupinu B nakoniec vyhral Gavalér Roman výkonom 162 s celkovým priemerom 179,13, druhý skončil Hegenbart Jozef výkonom 158 a spriemerom 186,71 a na treťom mieste sa umiestnil Niedoba Ján s priemerom 170.

Najvyšší náhod dosiahol a Jackpot si odniesol za najvyšší výkon 251 Blažek René. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Zároveň vás pozývame na piate kolo turnaja, ktoré sa odohrá 25.11.2015 so začiatkom o 16.00 hodine­.(Igor)