Monika Vengrínová Iné športy

Bowlingová liga vyvrcholila záverečným kolom: Vyhodnocoval sa i celý ročník

Záverečného kola Bowling Tour mesta Poprad sa zúčastnilo 28 štartujúcich, celkovo s reentry až 38 štartov. Hráči mali poslednú možnosť zmeniť svoje postavenie v celkovej tabuľke a niektorí to i využili. V rámci posledného kola sa tiež vyhodnocovala jarná časť i celý ročník.

Ilustračný obrázok k článku Bowlingová liga vyvrcholila záverečným kolom: Vyhodnocoval sa i celý ročník

Skupina A

V kvalifikácii dominoval svojimi výkonmi Zoričák Rudolf, ktorému ostala forma z Old Scool Cup, kde takisto bodoval. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1174 bodov a potom čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Pavlikovský Vladimír (6.miesto ), Kuziel František (5.miesto), Petras Ján (4.miesto), Lendácky Igor (3.miesto), Jurínyi Ľudovít (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Kuziel 166, Petras 176, a najlepšie si počínal Pavlikovský, ktorý sa výkonom 182 bodov prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít 177, Pavlikovský 199, a Lendácky Igor 234 bodov, atakujúc najvyšší náhod, ktorý držal Jurínyi. V poslednom hode netrafil jednu kolku a tak iba vyrovnal výkon Jurínyiho. Do posledného kroku postupoval Lendácky, ktorý sa stretol so Zoričákom. Víťazom sa stal Zoričák Rudolf výkonom 179 a celkovým priemerom 193,29, druhý skončil Lendácky Igor výkonom 169 a s celkovým priemerom 184,13 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 181,38.

Skupina B

„V tejto skupine sa víťazom kvalifikácie stal Bujnovský Martin 1097. Do finále sa ešte prebojovali Dubaj Juraj (6.miesto), Staš Martin (5.miesto), Paločko Anton (4.miesto), Kožik Ľubomír ( 3.miesto) a Kovalčíková Mária (2. Miesto),“ uviedol Igor Lendácky. V prvom finálovom kroku poslední traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále, a to Dubaj 142, Staš 146 a Paločko 176. Do druhého kroku sa napokon prebojoval Paločko Anton. Tam sa stretli Paločko 223, Kožík 175 a Kovalčíková 162 bodov (vrátane handicapu). Do finále postupoval Paločko, kde sa stretol s Bujnovským Martinom. v skupine B sa tak celkovým víťazom stal Bujnovský s výkonom 161 a s priemerom 179,71, na druhom mieste skončil Paločko s výkonom 155 s priemerom 176,78 a tretí Kožik s priemerom 175. Najvyšší náhod dosiahol v druhej hre kvalifikácie Jurínyi, kde hodil pekných 234 bodov.

Vyhodnotenie šiestich turnajov jarnej časti

V skupine A sa na prvom mieste umiestnil Petras Ján, ktorý v šiestich turnajoch získal celkove 56 bodov, na druhom mieste skončil Kuziel František so ziskom 47 bodov a tretí skončil Jurínyi Ľudovít so ziskom 46 bodov.

V skupine B na prvom mieste skončil Kožik Ľubomír so ziskom 95 bodov, druhý Bujnovský Martin so ziskom 86 bodov a na treťom mieste skončila Kovalčíková Mária tiež so ziskom 86 bodov. O poradí rozhodoval vyšší počet lepších umiestnení .

Vyhodnotenie celého ročníka Bowling Tour mesta Poprad 2013/2014

V skupine A sa víťazom s vysokým náskokom stal Petras Ján so ziskom 219 bodov, druhý skončil Zoričák Rudolf so ziskom 177 bodov a tretí Lendácky Igor so ziskom 175 bodov.

V skupine B sa víťazom stal Kožik Ľubomír so ziskom 211 bodov, druhá skončila Kovalčíková Mária so ziskom 189 bodov a tretí Staš Martin so ziskom 179 bodov.

Celkovo na turnaji štartovalo 64 hráčov, z toho 38 registrovaných a 26 neregistro­vaných. „Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a oceneným hráčom blahoželáme. Prajeme príjemné prežitie letných prázdnin a v septembri sa stretneme na štvrtom ročníku Bowling Tour mesta Poprad 2014/2015,“ dodal Lendácky.