Centralisti za hranicami bojovali o cenné kovy: Na Morave zbierali medaily

Športovci z Central karate klubu Poprad (CKK) bojovali o dobré umiestnenie za hranicami Slovenska. Na Morave bojovali o dobré meno klubu i svojho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Centralisti za hranicami bojovali o cenné kovy: Na Morave zbierali medaily
Zdroj: Central karate klub Poprad

Dňa 6.5. sa v Českom meste Jeseník, uskutočnili otvorené medzinárodné majstrovstvá Moravy a Sliezska v karate. V konkurencii vyše 270 pretekárov zo 45 klubov z Českej republiky, Poľskej republiky a Slovenskej republiky si Central karate klub Poprad vybojoval 6 medailí (0–3–3).

Súťaž bola tradične otvorená disciplínou kata, kde sa na 3. mieste umiestnila Laura Klempová v kategórii kata mladšie žiačky. Menej šťastia mala Linda Klempová, ktorá v tej istej kategórii prehrala zápas o tretie miesto. „Súťaž pokračovala športovým zápasom kumite, kde sa v kategórii kumite mladší žiaci nad 32kg umiestnil Andrej Farkaš na 3. mieste a v najstaršej kategórii kumite juniori nad 76kg si taktiež 3. miesto vybojoval Ferdinand Hudaček,“ informovala Ivana Kucová z CKK.

Striebro z kategórie mladších žiačok nad 30kg si vybojovala Daniela Hocková. Ďalšie striebro do Poradu priniesla Alexandra Janíková z kategórie starších žiačok do 42kg a posledné striebro putovalo Jane Kromkovej z kategórie kumite ženy U21 do 53kg. Posledné ocenenie získali Linda a Laura Klempové, ktoré boli najmladšie účastníčky turnaja.