Martin Sýkora Futbal

Česko-slovenské derby pre domáce: Poprad priniesol dievčatám víťazstvo

Do prípravy na nadchádzajúcu kvalifikáciu si slovenská ženská futbalová reprezentácia pozvala pod Tatry Češky. Prvé prípravné stretnutie prinieslo ťažký terén.

Ilustračný obrázok k článku Česko-slovenské derby pre domáce: Poprad priniesol dievčatám víťazstvo
38

Slovenské futbalové reprezentantky si v Národnom tréningovom centre v Poprade (NTC) naplánovali dva prípravné zápasy, na ktoré si pozvali české dievčatá. Zverenkyne Zsolta Pakuszu si v piatok zmerali sily s Češkami na náročnom, premočenom teréne. Napriek nepriaznivým okolnostiam oba celky odohrali veľmi slušné stretnutie, veď v zápase nepadla ani jedna karta.

Domáci kolektív začal duel veľmi dobre. Prvý polčas patril slovenským dievčatám, po prvom polčase vďaka Alexandre Bíróovej a jej dvom presným zásahom viedli 2:0. Po obrátke tréner prestriedal, rovnako ako aj česká reprezentácia, čo sa prejavilo aj na hernom obraze. Češky vďaka Chlastákove a Hloupej vyrovnali. Víťazstvo na stranu Sloveniek strhla v závere stretnutia Koleničková. Ďalšie prípravné stretnutie s rovnakým súperom odohrá slovenská reprezentácia v pondelok v popradskom NTC.

Slovensko – Česko 3:2 (2:0)

Góly: 19. a 26. Bíróová, 86. Koleničková – 51. Chlastáková, 75. Hloupá
Rozhodcovia: Gemzický – Poláček, Jekkel – 149 divákov

Slovensko: Korenčiová – Vojteková, Fischerová, Haršanyová, Šušková – Šušolová (67. Horváthová), Bíróová – Hmírová (67. Koleničková), Škorvánková (77. Bartovičová), Fecková – Horešová (60. Líšková)

Česko: Malíková – Dědinová (60. Dlasková), Sedláčková, Juračková, Kladrubská (73. Hloupá) – Sedláčková – Chlastáková, Krejčiříková (60. Strnadová), Stárová, Janku (82. Bužková) – Martínková