Hokejová Extraliga mala v piatok na rade predposledné kolo v roku 2012. Hokejisti Popradu cestovali do Piešťan. Kamzíci tam odohrali ďalší zápas bez streleného gólu.

Ilustračný obrázok k článku Cez dve tisícky divákov sa prizeralo popradskej prehre. Kamzíci nestrelili ani jeden gól

Stretnutie sa začalo opatrne. Prvá vážnejšia šanca prišla až v 10. minúte, domáci Mušura ale hosťujúceho brankára neprekonal. O pár sekúnd však Nemec dokázal doraziť za popradského brankára. V 13. minúte mohol zvýšiť Haring, ale z dobrej pozície mieril vedľa. Podobne ako Mišura, ktorý neuspel v presilovej hre na konci tretiny.

Druhá tretina začala rovnako opatrne ako prvá. Prvú šancu mal Melichárek v 30. minúte, ale jeho strelu popradský brankár vychytal. V 35. minúte mohol vyrovnať Tomas, jeho strela však mierila vedľa a z následného protiútoku Mišura strelou pod brvno zvýšil na 2:0. V záverečných sekundách druhej tretiny sa po peknej kombinácii ocitol pred hosťujúcim brankárom Chylo, ale jeho strela do bránky neprešla.

V tretej tretine hostia vrhli všetky sily do útoku v snahe vyrovnať. V 48. minúte Jabrocký v presilovke trafil brvno Tomekovej bránky. S pribúdajúcim časom však Popradčania začali byť nervóznejší a nedarila sa im rozohrávka, až štyri minúty pred koncom sa do dobrej pozície dostal Buc, ale jeho šancu zmaril výborný domáci brankár. Piešťany v zostávajúcom čase dobre bránili a nedovolili hosťom ani odvolať brankára a zaslúžene vyhrali.

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 12. Nemec, 35. Mišura. Rozhodovali: D. Konc – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2233 divákov.

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Urban, Drgoň, Filip, Škadra, Cuník, Brňák, Hruška, Bučka – Saliji, Nemec, Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Stupka, Mertel, Šišovský
HK Poprad: Westlund – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, Kurali, Dinda – Vandas, Balán, Hvila – Tomas, Klouda, Buc – Sabovič, Vaic, Jabrocký – Gríger, Takáč, Paločko

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Chceli sme nadviazať na predvianočné zápasy, v ktorých sme bodovali. Od začiatku sa hralo vyrovnane, my sme dali gól, čo nám dosť pomohlo. V druhej tretine sme sa dostali pod tlak, ale paradoxne sme pridali druhý gól, ktorý bol zlomový. V tretej tretine sme aj vďaka výborne chytajúcemu Tomekovi vedenie udržali a podarilo sa nám vyhrať.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Prišli sme sem uchmatnúť nejaký bodík, čo sa nám ale nepodarilo. Robili sme dosť chýb, v útočnej fáze sme nepredviedli nič. Domáci dobre bránili, nepúšťali nás do šancí a bez streleného gólu sa nedá vyhrať.“