Peter Handzuš Futbal

Čierna sobota pre Darebákov. Brankár Hanišák opäť s nulou

V sobotu 15.3.2014 pokračovala Zimná liga Popradskej futsalovej ligy 25.-26.kolom, ktorým ukončila druhú tretinu tohto ročníka. Ďalší skalp pre Elron Team. Na čele tabuľky vystriedala Darebákov FC Sobota. Darebák Marhefka naďalej kraľuje strelcom.

Ilustračný obrázok k článku Čierna sobota pre Darebákov. Brankár Hanišák opäť s nulou

Sobotu 15.3.2014 si určite budú pamätať Darebáci. Prehrali obidva svoje zápasy. V nervóznom zápase s Lion Šatex 3–5, v ktorom zatiaľ najlepší strelec súťaže Marhefka dostal červenú kartu po udelenej druhej žltej. Keďže nehral ani Mezey, chýbali Darebákom strelci. Chcel sa toho zhostiť Slodičák, no ani jeho tri góly nezabránili prehre s dobre takticky hrajúcimi Lionmi.

Chlapcom z Elron Teamu sa podaril husársky kúsok, keď si pripísali na svoj účet ďalší skalp družstva z čela tabuľky. Minulú sobotu zvíťazili nad Lionmi 5–2, túto nad Darebákmi tesne 3–2. Dokazujú že i napriek svojmu postaveniu v tabuľke, nezabudli hrať dobrý futsal.

Prekvapením bola aj výhra družstva Staropramen nad pivármi 6–3. Beer Boys si ňou skomplikoval cestu na medailové miesta. Práve Staropramen dokázal, ako sa má bojovať do konca. S B-teamom prehral polčas 5–0 a zápas sa zdal rozhodnutý. Do druhého polčasu nastúpili hráči Staropramen ako vymenení a hoc mali na striedačke len jedného hráča, zahryzli sa do súpera. B-team ešte po klaksóne ukončenia zápasu viedol 5–4. Ich hráč fauloval a tak musela byť dokončená štandartná situácia – priamy kop. Ten zvládol bravúrne hráč Staropramen, obhodil múr aj brankára. Lopty sa nedotkol žiaden hráč, gól bol uznaný! B-team remizoval aj v svojom druhom zápase s Veľkou 1984 2–2.

Ďalšia remíza 0–0 sa zrodila v zápase Lion Šatex – FC Sobota. Lionom chytal opäť hráč Hanišák, pripísal si už štvrtý zápas bez inkasovaného gólu a pravdepodobne sa už natrvalo usadil v bránke levov. FC Starí Juch stále čaká na svoje prvé body.

Dodys Zubal

Podrobnejšie k zápasom komentárom Štefana Harhovského:

BEER BOYS – STAROPRAMEN
Od začiatku si prekvapujúco staropramenáci vytvárali šance, ktoré využívali. Pivári mali asi ťažkú noc, nevedeli sa vôbec dostať do tempa, polčas zaslúžene prehrávali. V druhom sa pokúsili zdvihnúť hlavy, aj z časti sa im to podarilo, no nepriaznivý stav už nedokázali zvrátiť. Zaslúžene sa Staropramen tešil z víťazstva.

DAREBÁCI – LION ŠATEX Jeden z šlágrov kola kde Lion mal zrejme poslednú šancu dotiahnuť sa na vedúce mužstvo. Vstúpil nebojácne do stretnutia a celý zápas kontroloval slušne hru. Nedovolil mladíkom ich kombinačnú hru. Už v prvom polčase si vytvoril pohodlný náskok 3:0. V druhom si nenechal vziať víťazstvo.

B-TEAM – STAROPRAMEN Staropramen povzbudený výhrou v prvom zápase chceli aj tento raz zvíťaziť. No B-team nastúpil od začiatku zápasu koncetrovane a využíval všetky šance. Prvý polčas skončil jednoznačne 5:0 v prospech B-teamu. No podcenili jeden fakt, že sa hrajú dva polčasy a že víťazstvo samé nepríde. Staropramen sa nevzdával hneď v úvode druhej časti hry strelil gól a v zápätí ďalší, čo B-team nebral vážne a zahadzoval šance. Staropramen strelil ďalšie dva góly a zrazu bol rozdiel o jeden. Zdalo sa že B-team ubráni tesnú výhru, no zbytočne faulovali takmer v strede ihriska s klaksónom. Samozrejme musel ešte nasledovať priamy kop aj po skončení hracieho času. Ďalekou bombou prekonal hráč Staropramenu brankára B-teamu a vyrovnal na 5.5.

DAREBÁCI – ELRON TEAM
Podľa tabuľky to mal byť jasný zápas pre darebákov, no dnes sa im prestalo totálne dariť. Elron bojovným výkonom dokázal sebe aj súperovi, že podceňovať sa neoplatí. Perfektným výkonom, podoprený svojím brankárom dokázali vyhrať nad vedúcim družstvom 3:2.

BEER BOYS – FC STARÍ JUCH
Pivári si napravili chuť aspoň v druhom zápase, kde po pekných akciách prevýšili Starí Juch a schuti si zastrieľali.

LION ŠATEX – FC SOBOTA Druhý šláger kola podľa očakávania nepriniesol veľa vzruchu. Obaja súperi sa pozorne strážili a nedovolili otvoriť skóre. Šance, ktoré si ako tak vytvorili, spoľahlivo pochytal brankári. Strelci sa tento krát nepresadili a tak šláger kola skončil zaslúžene bez gólov.

B-TEAM – VEĽKÁ 1984 Stretli sa dva vyrovnané mužstvá, ktoré obľubujú kombinačnú hru. Od začiatku sa bolo na čo pozerať na oboch stranách, kde strelci pálili šancu za šancou. Nakoniec sa podarilo B-teamu skórovať, ten aj vyhral polčas 1–0. V druhom Veličania vyrovnali, no doplatili na ruku hráča v bránkovisku, kde nasledovala penalta, ktorú B-team premenil, Veličania sa nevzdali a vyrovnali. Mali ešte šancu na vedúci gól, no tu nevyužili a tak sa stretnutie skončilo 2:2.

FC SOBOTA – ELRON TEAM
Elroňáci povzbudení výhrou nad darebákmi si brúsili zuby aj na druhý tým tabuľky. Sobota nechcela o tom ani počuť. Svojou hrou rýchlo skoncovala s plánmi Elronu. Aj keď tí sa snažili, Sobota si nenechala víťazstvo ujsť.

FC STARÍ JUCH – VEĽKÁ 1984 Jednoznačný priebeh zápasu. Veličania si s chuti zastierali. Bolo len otázkou, koľko dajú súperovi gólov.

brankári: Solus – Remža
Ž.K: Majer, Slodičák – Bilina, Kaprál, Štrbka M.

FC STARÍ JUCH – VEĽKÁ 1984 2–10 /0–5/
góly: Cvejn 1, Kováč 1 – Bednár 4, Kittan 2, Kolmokov 2, Majerský F. 1, Hrušovský 1
brankári: Dziviak – Gallovič A.
Ž.K: Dziviak /FC STARÍ JUCH/