Ďalšie družstvo nedohrá ligu. B-team nadelil Elronu dvojciferne

21.2. pokračovala Popradská futsalová liga 17.-18. kolom. Bola to predposledná sobota v aktuálnom ročníku. Hráči FC Starí Juch neprišli na svoj prvý zápas a ten bol kontumovaný. Bola to už ich tretia kontumácia, Je to druhé družstvo, ktoré nedohrá prebiehajúci ročník ligy.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie družstvo nedohrá ligu. B-team nadelil Elronu dvojciferne

Mladíci z Young Guns mali v sobotu len jeden zápas. S Veľkou 1984 sa poriadne natrápili. Boli to Veličania, ktorí otvorili skóre. Pridali aj druhý gól a zdalo sa, že im pripravia tretiu prehru v ročníku. Avšak do druhého polčasu Guns nastúpili koncentrovanejšie. Začali premieňať šance. Tri minúty pred koncom zápasu sa im podarilo dať víťazný gól a nakoniec doviedli zápas do úspešného konca. Jediným strelcom mladíkov bol Hazrolli A.

Elron Team nastúpil na zápas s Veľkou 1984 s odhodlaním vyhrať a pokúsiť sa ešte zabojovať o konečné 3. miesto, ktoré aktuálne patrí práve Veľkej. Bol to vyrovnaný zápas, kde Elron zahadzoval gólové šance a Veličania tie svoje premieňali. Nakoniec Veľká vyhrala a je len krok od udržania a obhájenia 3. miesta z minulého roka.

Stúpajúcu formu dokazujú Matejovce. Dokázali zvíťaziť nad Beer Boys. Pivárom týmto sťažili cestu v boji o 3. priečku. Ak by Matejovčania hrali takto od začiatku ročníka, určite by mohli pomýšlať na medailové miesta. Môžu ich mrzieť najmä dve kontumácie, keď neprišli na svoje zápasy.

B-Team si v poslednom zápase dňa poriadne vychutnal Elton Team a deklasoval ho dvojciferne. Tenisového kanára dostal Elron už v prvom polčase.

Až posledná sobota, 28.2. odhalí, kto bude majstrom 17. ročníka Popradskej futsalovej ligy. Obaja adepti na titul, Young Guns i B-Team majú rovnaký počet bodov a pred sebou dva zápasy. Menšiu výhodu majú Young Guns, kedže vo vzájomných zápasoch dokázali 2-krát s B-Teamom vyhrať. Ich tretie meranie síl prinesie až posledné kolo.

Najlepšieho strelca spoznáme tiež až po poslednom kole. Bok po boku kráčajú v čele Gallovič Ľubo z Veľkej a Chromčo z Young Guns.

Pokiaľ nedostane Young Guns a ich brankár Štefan Vaško veľa gólov, jeho prvenstvo o najlepšieho brankára ostane neohrozené.

Výsledky:

FC STARÍ JUCH – MATEJOVCE 0:5 kontumačne

VEĽKÁ 1984 – YOUNG GUNS 2:3 (2:0) Góly: Gallovič A., Gallovič Ľ. – Hazrolli A. 3 Brankári: Smižanský – Vaško Ž.K: Majerský F. /Veľká 1984/

B-TEAM – FC STARÍ JUCH 5:0 kontumačne

ELRON TEAM – VEĽKÁ 1984 3:4 (2:2)
Góly: Mezovský 2 – Baťo 2, Gallovič Ľ., Majerský F.
Brankári: Remža – Repiščák
Ž.K: Mezovský /Elron Team/

MATEJOVCE – BEER BOYS 3:1 (2:0)
Góly: Pavličko 2, Ilavský – Kováč
Brankári: Kester – Mlynarčík