Peter Handzuš Futbal

Ďalšie zaváhanie Lionov. Družstvo No Limit je vyradené zo súťaže

Poslednú marcovú sobotu 29.3.2014 sa odohralo 29.-30. kolo Zimnej ligy Popradskej futsalovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie zaváhanie Lionov. Družstvo No Limit je vyradené zo súťaže

Družstvo Lion Šatex prehralo obidva svoje zápasy s družstvami z dolnej polovice tabuľky – Livers Pubom a B-Teamom zhodne 2–3, čím si skomplikovali cestu na medailové umiestnenie. Na 3. miesto sa dostali chlapci z Beer boys, ktorý nezvládli záver zápasu a remizovali 5–5 s Veľkou 1984.

Veľkým negatívom tohto kola bolo nenastúpenie družstva No Limit na svoje zápasy. Nakoľko to bola ich štvrtá kontumácia, družstvo bolo podľa pravidiel vyradené zo súťaže. Na svoje zápasy nenastúpilo ani družstvo Staropramen. Ich zápasy boli tiež kontumované. V poradí strelcov nenastala na čele žiadna zmena.

Dodys Zubal

LIVERS PUB – FC SOBOTA

Sobota nastúpila opäť v oklieštenej zostave, keď hrali len traja hráči plus brankar. Napriek tomuto hendikepu si dokázali poradiť s húževnatým týmom, ktorí veľmi podcenil situáciu. Sobotčania si tak zaknihovali výhru a dali príučku hráčom Livers, že hraje sa celý zápas a aj v oslabení sa dá vyhrať…

DAREBÁCI – B-TEAM

Oba mužstvá predvádzali pekný futsal. B-team si sám skomplikoval situáciu svojou nedisciplinova­nosťou, keď ich hráč zbytočne dostal dve žlté karty hneď po sebe, čím nielenže oslabil tým do troch hráčov, ale aj lavičku, keďže už nemali koho striedať. Darebáci využili ponúknutú šancu až v závere zápasu, keď ešte minútu a pol pred záverečným klaksónom bol stav nerozhodný 1:1. Vtedy krásnou strelou z diaľky strhol vedenie na svoju stranu Podolinský. V závere ešte spečatili svoju výhru ďalším gólom.

LIVERS PUB – LION ŠATEX

Favorit zápasu bol jednoznačný. Hráči Lionu si prehru nepripúšťali. No Livers poučený z prvého zápasu umne kombinoval a hlavne ich mladý hráč Pavličko motal hlavu skúseným borcom Lionu. Prekvapivo sa v prvom polčase ujali vedenia hráči Livers. V druhom levy zatlačili svojho súpera a aj vyrovnali. No Livers stále hrozil brejkmi. Napokon aj využil ďalšie dva, dostal so do vedenia a urputným bránením nedovolil skorigovať súperovi. Lion na konci zápasu mal drvivú prevahu, ktorú však nevyužil.

FC SOBOTA – VEĽKÁ 1984

Veľká nastúpila v oklieštenej zostave. Naopak sobota už v hojnejšom počte si poľahky poradila zo súperom. V niektorých momentoch si robila doslova čo chcela a svojmu súperovi poriadne znechutila tento zápas.

B-TEAM – LION ŠATEX

Od začiatku zápasu vyrovnaná hra, kde obaja súperi sa navzájom strážili a nedovolili skórovať. B-team v druhej časti prvého polčasu zatlačil supera a Lion mohol ďakovať svojmu brankárovi Horváthovi, že inkasoval len raz. V druhom polčase zase naopak Lion zatlačil súpera a podarilo sa mu vyrovnať. No B-team opäť strhol vedenie na svoju stranu. Lion aj vyrovnal no B-team odpovedal rovnakou mincou a svoje vedenie si už udržal.

BEER BOYS – VEĽKÁ 1984

Hráči Beer Boys začali veľmi dobre, otvorili skóre a vytvárali si ďalšie šance. Mali možnosť kopať aj penaltu, no smutným hrdinom bol hráč pivárov Hrebenár, ktorý ju nepremenil. Následne na druhej strane zahral úmyselne rukou v bránkovisku, za čo bol vylúčený. Naopak súper penaltu premenil a znížil na rozdiel gólu. Pivári ešte dokázali odpovedať a do polčasu šli s vedením o 2 góly. Druhý polčas sa začal ako prvý, pivári tlačili, no nepremieňali šance, čo Veľká dokázala dokonale využiť. Minútu pred koncom dali vyrovnávajúci gól.

FC SOBOTA – VEĽKÁ 1984 8:3 (3:1)
góly: Štelbaský Ma. 3, Baláž 2, Barabas 1, Beller 1, Neupauer 1 – Bednár 1, Gallovič Ľ. 1, Kolmokov 1

BEER BOYS – VEĽKÁ 1984 5:5 (4:2)
góly: Melicherčik 3, Gallovič 1, Diabelko 1 – Gallovič Ľ. 3, Bednár 1, Repiščák 1
brankári: Mlynarčík – Smižanský
Ž.K: Gallovič Ľ., Smižanský /VEĽKÁ 1984/
Č.K: Hrebenár – Bednár