Peter Handzuš Futbal

Darebáci sa usadili na čele tabuľky. Brankári tentokrát ťahali za kratší koniec

FC Sobota okúsila prvú prehru v tomto ročníku, keď v oklieštenej zostave nestačila na Beer Boys. FC Starí Juch sa nedostavil na zápasy, ktoré boli preto kontumované.

Ilustračný obrázok k článku Darebáci sa usadili na čele tabuľky. Brankári tentokrát ťahali za kratší koniec

VEĽKÁ 1984 – LION ŠATEX 1:3 (1:1)

góly: Kšendzakovič 1 – Gábor 1, Kovalčík 1, Mezovský 1
brankári: Smižanský – Horváth

Vyrovnaný zápas od začiatku až do konca, kde sa prejavili väčšie skúsenosti hráčov Lionu. Tí mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale to by museli premieňať svoje šance.

FC SOBOTA – FC STARÍ JUCH 5:0 kontumačne

B-TEAM – VEĽKÁ 1984 4:4 (2:2)

góly: Mikša 2, Oravec 1, Dejneka 1 – Hrušovský 3, Kittan 1
brankári: Petrek – Smižanský

Obaja súperi nastúpili s odhodlaním vyhrať tento zápas. Úvod vyšiel lepšie B-Teamu, ktorý vybehol na svojho súpera a vyhrával hneď 2:0. Veľká však neskladala zbrane, kombinačnou hrou sa dostala späť do hry, keď vyrovnala ešte v prvom polčase na 2:2. Zaujímavý priebeh mal aj druhý polčas, kde dvakrát viedol B-Team o jeden gól, no Veľká vždy odpovedala v správny čas. Nakoniec sa zápas skončil spravodlivou remízou.

DAREBÁCI – LION ŠATEX 6:1 (3:0)

góly: Slodičák 3, Marhefka 2, Depta 1 – Gábor 1
brankári: Solus – Horváth
Ž.K: Kiška J. /Lion Šatex/

Mladé družstvo Darebákov opäť potvrdilo, že nie náhodou sú na čele tabuľky. Hneď od začiatku sa s chuťou pustili do svojho súpera a premieňali aj tú najmenšiu šancu na gól. Naopak Lion sa v poslednom čase trápi s koncovkou. Keby nie, tak tento duel mohol mať zaujímavejší priebeh.

FC SOBOTA – BEER BOYS 3:6 (1:2)

góly: Lorenc 2, Rajtar 1 – Melicherčík 5, Body 1
brankári: Lang – Hrebenár

Obe mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách. Sobota nemala hráčov na striedanie a Beer Boys len jedného. Napriek tomu sa hral zaujímavý futsal. Do vedenia sa dostali pivári, no Sobota odpovedala gólom. Do polčasu ešte stihlo mužstvo Beer Boys strhnúť vedenie na svoju stranu. V druhom polčase sa zamerali na pozornú obranu a trestali z protiútokov. V tomto zápase sa strelecky darilo pivárovi Melicherčíkovi, ktorý dal 5 gólov.

FC STARÍ JUCH – LIVERS PUB 0:5 kontumačne

B-TEAM – ELRON TEAM 4:2 (2:1)

góly: Oravec 4 – Kačmarčík 1, Kaleta 1
brankári: Petrek – Remža

V tomto zápase sa viac bojovalo, ako kombinovalo, no hralo sa čisto. Elron sa dostal síce do vedenia, ale B-TEAM rýchlo vyrovnal a do polčasu strelil vedúci gól. V druhom sa ešte Elron nadýchol a vyrovnal, ale B-Team opäť strhol vedenie na svoju stranu. Strelcom Oravcom, ktorý strelil všetky góly, zvýšil vedenie o dva góly. Tento výsledok už ostal na koniec nezmenený.

DAREBÁCI – BEER BOYS 5:3 (3:2)

góly: Slodičák 2, Marhefka 1, Jurčo 1, Depta 1 – Gallovič 2, Body 1
brankári: Solus – Hrebenár
Ž.K: Melicherčík,Body /Beer Boys/

Namaškrtení Darebáci si trúfali aj na Beer Boys, ktorí opäť nastúpil len z jedným hráčom na striedanie. No Beer strelili vedúci gól a mohol pridať aj ďalší. Porekadlo nedáš – dostaneš platilo aj teraz. Darebáci vyrovnali. Potom si na Beer Boys sadla smola, keď dvoma vlastnými gólmi dopomohli k vedeniu Darebákov. No nezlomili sa a v závere polčasu z rohového kopu znížili. V druhom polčase sa hral futsal hore dole, pivári začínali mať na vrch. Keď sa zdalo, že vyrovnajú, zastavila ich tyčka. Z protiútoku sa Darebáci nemýlili a opäť viedli o dva góly. Beer ešte znížil o gól, ale to bolo z ich strany všetko.

ELRON TEAM – LIVERS PUB 2:4 (1:1)

góly: Findura 1, Bilina 1 – Jacák 2, Ilavský S. 1, Pavličko 1
brankári: Remža -
Ž.K: Pavličko /Livers Pub/

Livers posilnený o mladého talentovaného hráča Pavlička sa schuti pustil do hráčov Elronu. Tí sa však nezľakli a šli do vedenia 1:0. To si neudržali, polčas sa skončil zmierlivo 1:1. V tomto polčase zaujal trestný kop vyššie spomínaného Pavlička, ktorý neuveriteľným spôsobom zahral priamy kop a len tak-tak, že neprekvapil súpera, za čo si vyslúžil potlesk. V druhom polčase to bol boj o druhý gól. Dali ho hráči Livers, no o okamih opäť vyrovnal Elron. V tejto fáze stretnutia bolo jasné, že kto dá 3 gól zrejme vyhrá aj zápas. Nakoniec sa to podarilo hráčom Livers, ktorí potom ešte potvrdili víťazstvo štvrtým gólom.