Peter Handzuš Futbal

Darebáci si zahrali v Košiciach. Medzi najlepšími družstvami sa nestratili

Turnaj najlepších futsalových družstiev, víťazov okresných a mestských líg východoslovenského regiónu odohrali v Košickej Infinity aréne Region Cup 2014.

Ilustračný obrázok k článku Darebáci si zahrali v Košiciach. Medzi najlepšími družstvami sa nestratili

Z našej Ligy sa na ňom zúčastnilo družstvo Darebákov, ako priebežný víťaz Zimnej ligy. Bolo oslovené i družstvo SDS, ako priebežný víťaz 16. ročníka Popradskej futsalovej ligy, no bohužiaľ v poslednej chvíli stiahlo prihlášku.

Na turnaji štartovalo v sedem družstiev rozdelených do dvoch skupín. Dvaja najlepší postúpili do semifinále. Hralo sa 2 × 15. min v štvorčlennej skupine a 2 × 20. min v trojčlennej podľa pravidiel futsalu.

Zúčastnené družstvá:

DAREBÁCI POPRAD – vedúce družstvo Zimnej Ligy BODY TEAM HUMENNÉ – z 2. humenskej ligy ANGELS HUMENNÉ – 3. miesto humenskej ligy FUTSAL TEAM POPRAD – vedúce družstvo Podtatranskej ligy FK BELOVEŽA – víťaz bardejovskej ligy RCS KOŠICE – vedúce družstvo košickej Mestskej ligy GRIZZLY SLOVAKIA KOŠICE – vedúce družstvo košickej 2. ligy

V skupine s Angers Humenné, RSC Košice a FK Beloveža

V prvom zápase s RSC Košice sme hrali dlho vyrovnanú partiu. Na ich góly Darebáci odpovedali. Polčas skončil 2:3 pre RSC. V druhom polčase sa Košičanom podarila šnúra gólov. Otvorili sme v snahe vyrovnať, no hráči so skúsenosťami z extraligy dokázali každú chybu v obrane trestať. Zápas skončil 7:2 pre RSC Košice.

Druhý zápas s FK Beloveža mal tiež vyrovnaný priebeh. Polčas sme síce prehrali 1:0, no na druhý sme nastúpili s odhodlaním pokúsiť sa o víťazstvo. Podarilo sa vyrovnať, Beloveža však pridala gól, na ktorý sme dokázali odpovedať. Štyri minúty pred koncom sme pridali ďalší a pozornou hrou doviedli tento zápas do konečného víťazstva. Blysol sa tu brankár Solus, ktorý družstvo svojimi zákrokmi podržal.

Na tretí zápas s Angers Humenným sme nastúpili so snahou zdolať tohto súpera. Jedine víťazstvo nám zaručilo postup zo skupiny. Začali sme pozornou obranou, no inkasovali sme. Každé otvorenie obrany Angers využil, útokom s dvoma, niekedy i s troma hráčmi, ktorí nedali brankárovi žiadnu šancu. Podržal ich aj rozhodca, keď nevidel, či nevšímal si ich pravidelné ťahanie za dres. Polčas skončil prehrou 4:1. V druhom sa hra vyvíjala ako v tom prvom. Prehrou 9:2 ambície postupu skončili.

Na turnaji sme určite nespravili žiadnu hanbu. Zaskočili sme bývalého extraligistu RSC Košice. Vyhrali nad víťazom Bardejovskej ligy. Je potrebné ešte získať turnajovú prax a skúsenosti. Veď v Košiciach sa predstavilo družstvo zložené z mladých chlapcov, ktorí majú pred sebou možno sľubnú futsalovú budúcnosť.