Eliminátor pre Gašparíka: Premiéra na námestí pozná svojich víťazov

Popradské námestie v piatok (11.8.) patrilo horským bicyklom. Po prvý raz sa na atraktívnej trati konal Eliminátor. Súťaž plná adrenalínu začala novú tradíciu.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Eliminátor pre Gašparíka: Premiéra na námestí pozná svojich víťazov
Foto: Martin Želonka

Krkolomné pády i chuť víťazstva

Dlhé rovinky, nečakané skoky a jazda po schodoch – aj to bol Eliminátor, premiérová súťaž, ktorá sa konala na popradskom námestí.

„Dnešným svetovým trendom je približovať sa ľuďom. Aj my sme sa rozhodli tým pohodlným ísť v ústrety. Zároveň je to pozvánka na nedeľné Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike,“ uviedol riaditeľ pretekov Peter Procházka.

Na desiatky pretekárov čakala vyše 500-metrová trať, ktorú postavil dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza st. Mladší pretekal a v kategórii mužov nakoniec obsadil 5. miesto. Núdza nebola len o odvážne výkony, ale nechýbali ani krkolomné pády.

„Pády k tomu patria. Pretekári sú na to nastavení, sú to väčšinou registrovaní jazdci vo svojich zväzoch,“ vysvetlil riaditeľ pretekov.

Premiéra pre Gašparíka

Na štart sa postavili nielen domáci pretekári. Popradského Eliminátora si prišli vyskúšať aj jazdci z Poľska, Českej republiky a dokonca aj z Estónska. „Keďže ide o prvý ročník, snažili sme sa nastaviť limit. Nechceli sme to siliť. 60 pretekárov je vzhľadom na to, že je to premiéra, pekné číslo,“ dodal Procházka.

Víťazi:
Kristína Tichá – dorastenky
Matej Cibuľa – žiaci
Jakub Suržin – kadeti
Marta Turoboś – ženy
Branislav Gašparík – muži

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame