Finále seniorských líg Čiech a Slovenska pozná víťaza: Sú nimi Tatranci!

Spoločné bowlingové zápolenia českých a slovenských hráčov vyvrcholili finálovými súbojmi. Po nich sme spoznali víťazov, ktorými sa stali Veteráni Tatry.

Ilustračný obrázok k článku Finále seniorských líg Čiech a Slovenska pozná víťaza: Sú nimi Tatranci!

Historicky 3. Medzinárodné finále seniorských bowlingových líg (SBL) ČR a SR prebehlo v sobotu 10.12. v novom centre Petržalka Bowling Center za účasti piatich českých a troch slovenských družstiev, ktoré boli v seniorských ligách najúspešnejšie. Centrum bolo dobre pripravené, bol použitý mazací model Abbey Road, teda model dobre známy ako slovenským, tak aj českých tímom. Chyby tento model neodpúšťa, každá sa prejavila na skóre.

Základným triediacim kritériom úspešnosti boli súboje v skupinách, v ktorých hral každý s každým, rovnako v SBL lige. Družstvá zbierali body, ktoré rozhodovali. Druhým kritériom bol priemer.

V tabuľke sa postupne diali zaujímavé zmeny. Najprv dominovali domáci Pin Killers, ktorých ale postupne začala forma opúšťať. Na čelo sa dostali s veľkým náskokom pražskí Bowleři. Aj oni však v ďalších hrách poľavili a tak konečná tabuľka po odohraní všetkých základných hrách hovorila jasnou rečou – do superfinále o 1. miesto išli Veteráni Tatry, ktorí boli v tabuľke na prvom mieste so ziskom 37 bodov. Proti nim nastúpili Bowleři, ktorí nazbierali 34 bodov.

Zdroj: BK CityBowling Poprad

Vzájomné rozhodujúce stretnutie o 1. miesto na svoju stranu strhli Veteráni Tatry, ktorí pokorili pražských Bowlerov v pomere 551:530. Tím Veteráni Tatry vybojovali historicky prvé prvenstvo v Medzinárodnom finále SBL pre Slovensko.

O 3. miesto bojovali Pin Killers, teda v podstate domáce družstvo s veľkými ambíciami a český Old boys. „Starí chlapci“ svojich súperov porazili 593:540 a získali tak na stupňoch víťazov 3. miesto. Pin Killers boli trochu sklamaní. 5. miesto malo dvoch kandidátov – české tímy Kemenangan a Black Riders. O 13 bodov hrali lepšie Kemenangan a tak im patrí zaslúžene piate miesto. A nakoniec súboj o to, nebyť posledným, zviedli slovenskí Seniori Spiš a českí Tacl Letohrad. V pomere 536:498 sú siedmi Seniori Spiš a Tacl Letohrad zostal na ôsmej priečke.

8. miesto: Tacl Letohrad (CZ)

Najväčšiu hru celého finále zahral Petr Mráček z Old boys (ČR), hodnota nadhodu je 257. Najlepšími jednotlivcami medzinárodného finále boli: Zdeněk Žabka (Bowleři, ČR), Igor Lendácky (Veteráni Tatry, SK) a Jaroslav Růžička (Kemenangan, ČR).