Marián Handzuš Futbal

FK Poprad vybojoval dôležité body proti Kremničke

V neprívetivom počasí privítalo FK Poprad na domácom trávniku futbalistov tímu ŠK Kremnička a po dvoch góloch kapitána si napriek oslabenej zostave pripísal 3 body za víťazstvo 2:0.

Vladimír Lajčák, tréner Popradu, zdôraznil dôležitosť doslova vybojovaných bodov pred domácou tribúnou. Divákom sa svojím spôsobom ospravedlnil za nie najvyššiu futbalovú kvalitu, ktorú mali možnosť prišlí nadšenci vidieť, bola totiž spôsobená viacerými nutnými náhradami v zostave. Od úvodných minút** sme tak boli svedkami nasadenia a odhodlania nováčikov**, ktorí si podľa slov lodivoda vyslúžili za výkon pochvalu.

O tom, že body zostanú pod Tatrami rozhodol najskúsenejší muž domácich. Presné zásahy si kapitán, Anton Kočiš, rozdelil do oboch polčasov, úradoval vždy v pravý čas a súperovi oboma gólmi zobral vietor z plachiet. Najprv utešenou strelou v dvanástej minúte nedal brankárovi hostí šancu a utlmil tak jeho počiatočný tlak. Pred zrakmi približne 200 divákov potom v závere stretnutia upokojil spoluhráčov, keď si postavil loptu na biely bod a nariadený pokutový kop za faul premenil. Uzimení diváci tak mohli aj po viacerých, potlesku hodných akciách odchádzať domov s dobrým pocitom.

Text+viedo: Poprad24 Foto: Branislav Babjak