Peter Handzuš Futbal

Posledným kolom v starom roku pokračovala Podtatranská futsalová liga predvianočnou atmosférou, ktorá bola cítiť v Aréne Poprad. Na ihrisku si však súperi nič nedarovali aj napriek tomu, že sa blíži čas obdarovávania. Večer spestril modelovaný zápas najmaldších futbalistov FK Poprad U8.

Ilustračný obrázok k článku Futsalisti odohrali posledné kolo v tomto roku. Večer spestril zápas najmladších futbalistov FK Poprad

FK Levoča sa pred zápasom so Slovanetom Poprad nachádzala na nepostupovom šiestom mieste o skóre za futbalovými nádejami FK Poprad a chcela brať všetky tri body. Priebeh zápasu bol dlho vyrovnaný a až gólom do šatne otvoril strelecký účet zápasu Marek Lipták v prospech Slovanetu. Po prestávke v priebeh troch minút udrel Slovanet trikrát a výsledok 0:4 vyzeral pre ambicióznych Levočanov hrozivo. Tí zmobilizovali sily, znížili na rozdiel dvoch gólov ale na zvrat v zápase im už neostal čas.

Lišiaci zo Starej školy boli v dueli proti futsalistom zo Spišskej Belej a Kežmarku jednoznačnými favoritmi, čo potvrdili v úvode stretnutia, keď sa presadili ich nová posila Michal Šproch. Z nenápadnej akcie dokázal tím Do počtu! vyrovnať z kopačky Bednarčíka a začínalo sa odznova. Do druhého polčasu vkročili lepšie hráči Do počtu! a necelé dve minúty dokonca vyhrávali 2:1. Skúsení matadori Starej školy už nič nenechali na náhodu a aj vďaka hetriku Juraja Kšenzakoviča stanovili konečný rezultát na 7:3 vo svoj prospech.

Poriadnu drámu priniesol zápas mladých pušiek FK Poprad U19 a remízového kráľa ligy OV SZM 1983. Popradskí futbalisti sa pomerne rýchlo dostali do pohodlného vedenie 3:0, no v závere 1. polčasu došlo k zníženiu na 2:3 z pohľadu mužstva OV SZM. Gólová naťahovačka pokračovala aj v druhom polčase, keď sa mládežníkom síce podarilo vždy odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov, ale iba na veľmi krátky čas. Záverečná hra bez brankára hráčom OV SZM 1983 už tretiu remízu v súťaži nepriniesli aj napriek tomu, že dokázali pri početnej výhode znížiť na 6:5.

Futsaloví králi z Futsal Teamu Union Poprad nastúpili proti Orságh Veľká Teamu vo štvrtom zápase večera. Veľčania boli rozhodnutí zabojovať o čo najlepší výsledok a dlho sa im to aj darilo, keď sa zásluhou Belohorca dostali do vedenia. Behom dvadsiatich sekúnd však inkasovali dvakrát a sen o prvých bodoch sa začal rýchlo rozplývať. Skóre postupne narastalo a zastavilo sa na výsledku 8:1 pre posledného víťaza regionálnej futsalovej súťaže Východ Union Poprad. O štyri góly Unionu sa postaral tentoraz Miroslav Monka.

Posledné meranie síl obstarali mužstvá beznádejne posledného Veľkého Slavkova a vo forme hrajúceho Neo Poprad. Už polčasový výsledok 7:0 naznačoval, že hráči Veľkého Slavkova takmer s istotou vyfasujú „desiatku“. Samuel Szucs síce dosiahol z jednej z prvých akcií Slavkova v druhom polčase čestný úspech, no ten znamenal len kozmetickú úpravu výsledku 1:12 pre Neo Poprad. Na hetriky dosiahli v zápase dvaja hráči víťaza – Jozef Tropp a Peter Rackovský.

Podtatranskú futsalovú ligu čaká trojtýždňová prestávka, futsal sa v Aréne Poprad znova rozbehne v piatok 10. januára 2014 svojim šiestym dielom.