Peter Handzuš Futbal

Futsalisti ukončili jesennú časť. Na špici tabuľky prezimuje SDS

V sobotu 26.10.2013 pokračovala Popradská futsalová liga posledným jesenným dvoj kolom.

Ilustračný obrázok k článku Futsalisti ukončili jesennú časť. Na špici tabuľky prezimuje SDS

V prvom zápase sa poriadne zahryzli hráči Veľkej do Lionov. Ich aktívna hra žala úspech, keď prvý polčas vyhrali 3–2. Ešte 2 minúty pred koncom zápasu vyhrávali 4–3. Lioni sa odhodlali k hre bez brankára. Podarilo sa im vyrovnať, no čas sa krátil. Hra bez brankára pokračovala, pretože ak chceli pomýšľať na titul, nemohli si dovoliť v tomto zápase zaváhať a jedine zisk 3 bodov im to zaručoval. Pár sekúnd pred sirénou sa im podaril streliť gól a udržať si kontakt s prvým SDS.

Beer Boys na svoj zápas nastúpili s oklieštenou zostavou a SDS ich deklasovali 19–1. Na druhý už bola ich striedačka zaplnená. Aj ich súper Evolution, nastúpil s hojným počtom hráčov. Chceli zabojovať o prvé body. Celý zápas sa im darilo s pivármi držať krok. Nakoniec ich veľké snaženie neprinieslo úspech, prehrali 3–4 a zazimujú na poslednom mieste bez zisku bodu.

Jesenná časť vôbec nevyšla podľa predstáv Elron Teamu. V sobotu mali súperov z prvých dvoch miest. Boli odhodlaní získať nejaký ten bodík pozornou obranou. No zostalo len pri chcení, súperi dokázali využiť každú chybu a zhodne im nastrieľali po 6 gólov. Počas jesene sa pomaly prepadávali a v polovici súťaže sú na predposlednom 5. mieste.

Po sobotňajšom kole sa do štatistiky strelcov zapísali všetci hráči SDS, aj s brankárom Štefanom Sasákom, ktorý skóroval strelou z polovice ihriska do siete Elronu. Na 1. mieste ostal Slavo Vojčík z Lion Šatex s 15 gólmi. Na 2. miesto sa dotiahol Peter Beller z SDS, ktorý v sobotu nastrieľal 8 gólov, celkovo ich dal 12.

V lige nasleduje prestávka, ktorú vyplníme ako po iné roky Zimnou ligou. Pokiaľ máte chuť si zahrať i v zime futsal, príďte medzi nás. Do 10.11.2013 pri­jímame prihlášky, ktoré sú podmienené zaplatením štartovného za družstvo vo výške 35 €. Hrať sa bude tiež v hale Zámoček – Matejovce od konca novembra zhruba do marca. Viac informácii nájdete na našej mailovej adrese pp-futsal.webnode.sk.

Jozef Zubal

Výsledky:

LION ŠATEX – VEĽKÁ 1984 5:4 (2:3)
Góly: Sabo 2, Gábor 1, Kovalčík 1, Vojčík S. 1 – Gallovič Ľ. 2, Kšendzakovič 2
Brankári: Šavel – Repiščák

BEER BOYS – S D S 1:19 (0:7)
Góly: Antal 1 – Beler 7, Baláž 3, Baťo 3, Badzík 2, Neupauer 2, Sasák 1, Štelbaský 1
Brankári: Jurský – Sasák

LION ŠATEX – ELRON TEAM 6:3 (3:1)
Góly: Sabo 2, Duran 1, Gábor 1, Vojčík S. 1, Vojčík R. 1 – Polák 2, Bilina 1
Brankári: Šavel – Remža

VEĽKÁ 1984 – EVOLUTION 5:2 (2:1)
Góly: Gallovič D. 2, Gallovič Ľ. 1, Kšendzakovič 1, Majerský 1 – Kostka 2
Brankári: Repiščák – Lazor

ELRON TEAM – S D S 1:6 (0:4)