Martin Sýkora Iné športy

GORAL RUN 2017 v Spišskej Belej úspešne uzavrel letnú bežeckú sezónu

Pod Tatrami uplynulý víkend uzavreli bežeckú sezónu. Na tratiach rôznej dĺžky sa predstavili bežci rôznych výkonnostných úrovní. Nakoniec zvíťazil každý v cieli.

Ilustračný obrázok k článku GORAL RUN 2017 v Spišskej Belej úspešne uzavrel letnú bežeckú sezónu
Zdroj: GORAL RUN 2017

Pozoruhodné výkony bežcov

Do súťaží sa v rámci podujatia zapojilo viac ako 400 športových nadšencov všetkých vekových kategórií. Počas víkendovej soboty 21.10. 2017 vládla na podujatí výborná atmosféra. Presne o 11. hodine vyštartovali bežci zo Spišskej Belej na trasu Goralského polmaratónu a na Primátorskú desiatku. Trate prechádzali z centra mesta následne cyklochodníkom do Tatranskej Kotliny s krásnymi výhľadmi na Vysoké Tatry. V hlavných kategóriách boli najrýchlejší nasledovní pretekári:

Rekord v hode klobúkom

Následne po hlavnom štarte súťažili pretekári na minimaratónskej trati v dĺžke 4,2 km, na ktorej si vybehali víťazstvo Pavol Brejčák a Lýdia Hodalová. Súčasťou podujatia aj preteky na 10 km v Nordic walkingu. Unikátnou súťažou bol aj Hod Goralským klobúkom. Slovenský rekord od soboty drží Viktor Holák. Jeho hod mal dĺžku 16,9 m.