Hasičská liga finišuje. Záver bude v Gerlachove

Ďalšia nedeľa patrila priaznivcom hasičského športu po Kravanoch v susednej obci hornádskeho regiónu - Vikartovciam. V novovybudovanom areáli dobrovoľného hasičského zboru sa konal štvrtý ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu o

Za hojnej účasti divákov sa na predposlednej devätnástej súťaži zaradenej do 18. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy predstavilo 37 hasičských družstiev.

Medzi mužmi najlepší čas dosiahla Spišská Sobota II – 15,86 s . Druhý Gerlachov – minuloročný víťaz bol o 0,32 s pomalší/ 16,18/. Tretie skončili Kravany s časom 16,33 s. U žien bola najlepšia Štrba s časom 20,91 s, čo je traťový rekord. Druhá bola Spišská Sobota III /22,71/ a tretie Smižany /23,12/.

Po druhý krát tu v osobitných kategóriách súťažil i dorast. U chlapcov vyhrala Šuňava s časom 19,83 s a obhájila vlaňajšie prvenstvo. Druhá priečka patrila Spišskému Bystrému /23,68/ a z bronzu sa tešil Spišský Štiavnik /23,70/. Medzi dievčatami zlato právom patrilo Spišskej Sobote /24,06/ pred domácimi Vikartovčankami /30,35/ a Strážami /67,13/.

Po tejto súťaži sa prítomným postupne predstavilo i jedenásť kolektívov mladých hasičov. V hasičskom útoku s vodou z boja víťazne vyšli dievčatá z Kravian s časom 18,94 s, ktorým sa venuje Rastislav Ferienčík . Cenu za druhé miesto za svoj výkon dostal zmiešaný kolektív zo Štrby /20,33/ – kolektív pripravovali Michal Petruška, Pavol Tomko a Peter Gavalier. Tretie miesto tentoraz patrilo dievčatám z Vikartoviec /23,86/. Do tajov hasičského športu ich zaúča Peter Drevko.

Víťazom Podtatranskej hasičskej ligy pre rok 2012 sa v kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov mladých hasičov stala Štrba pred Spišským Bystrým a Vikartovcami. Víťazom dievčenskej kategórie sa stalo Spišské Bystré / vedúci dievčat i chlapcov František Kundis a Mária Ilošvajová/. Druhé miesto obsadila Spišská Sobota / vedúci Albert Neupaver/. Tretie skončili Vikartovce /vedúci Peter Drevko/.

Dospelých i dorastencov čaká ešte posledná súťaž v nedeľu 16.9.2012 v Ger­lachove. Medzi mužmi je už istým tohtoročným víťazom Spišská Sobota II, čo potvrdila prvenstvami v desiatich súťažiach. Druhý je Gerlachov a tretie Kravany. U žien sa do čela dostala Štrba s ôsmymi víťazstvami. Druhé sú Smižany /6 prvých miest/ a tretia Šuňava.

U dorastencov po titule siaha Štrba, druhá je Šuňava a tretia Štôla. Medzi dorastenkami prvá priečka patrí Vikartovciam pred Spišskou Sobotou a Šuňavou. Medzi družstvami sú minimálne bodové rozdiely, o celkovom umiestnení sa rozhodne až v Gerlachove, kde budú ocenené najlepšie hasičské družstvá 18. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy za rok 2012.

Poprad24/Ondrej Klimo Foto: Marek Šebest