Hasičský deň v Štôle. Súťažilo sa aj v Hranovnici

Podtatranská obec Štôla bola najprv dejiskom 14. ročníka súťaže hasičských družstiev O putovný pohár starostu obce, zaradenej do 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy. Popoludní si hasiči zmerali sily v 1. kole Regionálnej hasičskej ligy Spiš.

Ilustračný obrázok k článku Hasičský deň v Štôle. Súťažilo sa aj v Hranovnici

O putovný pohár starostu obce Štôla

Akciu pripravil aktívny miestny dobrovoľný hasičský zbor pod vedením Radoslava Bachoríka, predsedu DHZ. Pred miestnym Obecným úradom sa na štart postavilo 18 družstiev.

U mužov prvé víťazstvo v histórii tejto súťaže si pripísali Kravany, keď dosiahli čas 17,14 s. Druhá skončila domáca Štôla s časom 17,49 s, len s rozdielom 0,35 s na víťaza. Tretia bola Štrba s časom 17,92 s.

I ženy sa dobre popasovali so súťažnou disciplínou hasičský útok. Skončili v poradí : 1.Štrba – 21,36 s/ minuloročný víťaz/, 2. Šuňava (22,30 s), 3. Hranovnica (26,11 s). Súťažili aj družstvá dorastu. Medzi dievčatami sa z prvenstva radovali Vikartovce s časom 24,36 s pred Švábovcami /26,56 s/ a Strážami /46,71 s/. U chlapcov boli najlepší Štôlania /18,16 s/ pred Spišským Štiavnikom /21,50 s/.

Podtatranská hasičská liga pokračuje okresnou súťažou v Hranovnici na futbalovom ihrisku v nedeľu 16.6.2013 o 8.30 h, kde sa predstavia hasičské družstvá dorastu, žien a mužov nad 35 rokov.

Regionálna hasičská liga Spiš

Medzi mužmi triumfoval Reľov okres Kežmarok s časom 15,99 s. Druhé Bijacovce okres Levoča dosiahli čas 16,29 s. Tretie Nižné Ružbachy okres Stará Ľubovňa si na svoje konto zapísali čas 16,40 s. U žien prvenstvo patrilo Spišskej Sobote s časom 22,47 s pred Štrbou (25,24 s).

Druhé kolo Regionálnej hasičskej ligy Spiš sa uskutoční v sobotu 6.7.2013 na futbalovom ihrisku v Dedinkách – usporiadateľom je DHZ Stratená. O deň neskôr v treťom kole sa súťažiaci stretnú v Štrbe.

Ceny najlepším po oboch súťažiach osobne odovzdal starosta obce Štôla Martin Hajko, ktorý pokračuje v šľapajach svojho predchodcu Štefana Rusnáka a podporuje dobrovoľnú požiarnu ochranu v obci.

DHZ Štôla – zbor so 128-ročnou tradíciou pripravil pre súťažiach i divákov pekné akcie, ktoré sa stretli s pozitívnym ohlasom prítomných.

Okresná súťaž hasičských družstiev mužov do 35 rokov

Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom v Hranovnici na miestnom futbalovom ihrisku zorganizoval okresnú súťaž hasičských družstiev mužov do 35 rokov.

Spomedzi troch desiatok tímov najlepšie výsledky v požiarnom útoku a štafete 8 × 50 metrov s prekážkami dosiahol Gerlachov I /výsledný čas 85,21 s/ pred Spišskou Sobotou /88,16 s/, Gerlachovom II /89,18 s/, Štrbou /90,48 s/ a Kravanmi /91,24 s/.

Súčasne tu prebehol okresný pretek jednotlivcov v behu na 60 metrov s prekážkami. Titul obhájil Miroslav Šary /Spišská Sobota/ časom 11,9 s pred Marekom Šebestom /Vikartovce/ – 12,5 s a Andrejom Lopuškom /Spišské Bystré/ – 12,7 s. Všetci získali I. výkonnostnú triedu.

Diplomy zúčastneným družstvám, ceny najlepším piatim družstvám i trom jednotlivcom odovzdal okresný veliteľ DPO Marián Rušin a riaditeľ OV DPO Poprad Michal Šerfel. Predseda DHZ Hranovnica František Jakubek venoval najsympatickejšiemu družstvu – mužom z Tatranskej Lomnice cenu slušnosti.

Okresné súťaže DHZ s postupom víťaza na krajskú súťaž sa konajú vo dvojročných cykloch. Mužom z DHZ Gerlachova sa podaril husársky kúsok a po štvrtý krát po sebe s výrazným náskokom zvíťazili.

Želáme im veľa športových úspechov pri reprezentácii obce i okresu Poprad v krajskej súťaži DHZ Prešovského kraja, ktorá sa uskutoční v sobotu 13.7.2013 v obci Terňa okres Prešov.