Marián Handzuš Hokej

HK Blue Tigers má našliapnuté k prvému titulu

V šiestom týždni boli na programe Popradskej hokejovej ligy (PHL) ďalšie štyri stretnutia, naša Tipovačka bola pozastavená, kým nebude doriešený systém vyplácania odmien.

V utorok si najprv zmerali sily hráči HC Sabres s HK Svit. Domáci boli favoritom zápasu a po prvej tretine aj viedli. Chlapci zo Svitu ale v druhej tretine zabrali a zápas šiel do poslednej časti s vyrovnaným skóre. Oba tímy predviedli dobrý výkon s množstvom šancí. Nakoniec sa predsa priklonili misky váh pre „Šable“, keď po skrumáži vsietili víťazný gól. Druhý zápas bol z hľadiska tabuľky zaujímavejší. Dva vedúce tímy HK Blue Tigers s HK Vulkán v ňom bojovali o prvé miesto priebežnej tabuľky. Hostia si v úvode vynútili nedovoleným zákrokom trestné strieľanie, ale nedokázali ho premeniť. Aj keď to bolo hneď na začiatku stretnutia, zrejme to bol kľúčový moment. Modrým Tigrom to prinieslo väčší pokoj na hokejkách. Výborne bránili a keď ich už aj súper prevýšil spoľahlivo riešil situáciu brankár. Aj keď domáci výborne bránili v útoku boli tiež veľmi nebezpečný, čo prinieslo svoje ovocie v strelených góloch. Šťastnú mušku dnes mal Branislav Slaninák, ktorý dal všetky tri góly Tigrov, ale pochváliť treba celý tím za zodpovednú hru počas celého zápasu. V sobotu odohral HK Vulkán s HK CCCP neľútostný súboj. Celoplošnou hrou likvidoval svojho súpera po všetkých smeroch a nedal im ani najmenšiu šancu. Pre brankára Andreja Lajoša to bol prvý zápas v sezóne a hneď vychytal nulu. V druhom sa stretli „Starí páni“ s „Elitnými jednotkami“. Pre oboch to bol dôležitý zápas, ktorý by im mohol pomôcť v záverečných bojoch o lepšie umiestnenie v tabuľke. Hostia pôsobili kompaktnejším dojmom, rýchlo kombinovali, čo robilo Tatrancom veľké problémy, ktoré často musel riešiť brankár. Kľúčový moment nastal asi 7 minút pred koncom keď sa Tatrancom nepodarilo dať z dobrej šance kontaktný gól a z rýchleho protiútoku ich trestal súper. Starí Páni síce ešte raz skórovali, ale zápas už bol rozhodnutý.

HC Sabres – HK Svit 4:3 ( 3:1, 0:2, 1:0 ) Góly: Suchý 2, M. Babič, Orolín – Lipták, Pešta, Pavličko.

HK Blue Tigers – HK Vulkán 3:1 ( 1:0, 2:0, 0:1 ) Góly: Slaninák 3 – Anovčin.

HK Vulkán – HK CCCP 13:0 ( 3:0, 3:0, 7:0 ) Góly: Bukovič 4, Hyben 3, Habiňák 2, Valas, Anovčin, Zeman, Almáši.

HC Old`s – HC Elite Forces 7:9 ( 1:3, 1:2, 5:4 ) Góly: Ochotnický 2, Parimucha 2, Volák, Kaščák, Guzy – Gužiak 3, Slebodník 2, Vojtko 2, Kupčo, Koščák.

Tabuľka PHL: 1. Blue Tigers 18 15 1 2 148 : 74 31 2. Vulkán 18 14 1 3 123 : 43 29 3. Elite Forces 19 13 2 4 154 : 72 28 4. Tatry 18 8 2 8 98 : 97 18 5. Old`s 18 8 1 9 100 : 112 17 6. Sabres 18 8 1 9 93 : 91 17 7. CCCP 19 2 0 17 53 : 164 4 8. Svit 18 1 0 17 54 : 170 2 František Dula