Webnoviny - Hokej

HOKEJBAL-MS: Slováci priamo do semifinále

Slovenská hokejbalová reprezentácia po víťazstve nad USA 4:1 postúpila priamo do semifinále majstrovstiev sveta v Bratislave.

Radosť hráčov Slovenska počas zápasu B – skupiny mužov Slovensko – USA na majstrovstvách sveta v hokejbaleFoto: SITA/Marián Peiger BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Slováci sú už pred štvrtkovým záverečným súbojom istými víťazmi B-skupiny a majú zaručenú účasť medzi najlepšími štyrmi. Zverenci Romana Töröka dosiahli na turnaji tretie víťazstvo, vo štvrtok o 18.00 h nastúpia proti Švajčiarsku.

Slováci začali podľa očakávania veľmi aktívne a vytvárali si aj šance. Američania niekoľkokrát ohrozili Petríka. V tretej pätminútovke prvej tretiny predviedli domáci veľký tlak, ale nedokázali sa strelecky presadzovať, ich pokusy buď skončili na pozornom americkom brankárovi Rethagovi, alebo neboli dostatočne presné.

V 18. min po chybe slovenskej obrany zaskočil tribúny Andrew Hildreth strelou z prvej a otvoril skóre. O minútu vyrovnal tvrdou strelou spoza modrej Milan Ladiver. Slováci pokračovali v aktivite, v 25. min sa výborne presadil Peter Tóth a v 27. min poslal domácich do dvojgólového vedenia Tomáš Škvaridlo.

Slovenskí hráči mali zápas pod kontrolou, v 38. min premenil Michal Chovan najskôr neplatné a potom nekompromisne pod hornú žŕdku aj druhé trestné strieľanie. V závere sedeli Slováci často na trestnej lavici, Američania však presilovky nevyužili. Poslednú minútu ešte spestrila pästná výmena, v ktorej dostal Filip na lopatky Houssera.

B-skupina: Slovensko – USA 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Góly: 19. Ladiver (Paločko), 25. Tóth (Chovan, Slovák), 27. Škvaridlo (Hrivňák), 38. Chovan (z tr. strieľania) – 18. Hildreth Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Florián (ČR), Soraperra (Tal.), 2000 divákov.

Zostava Slovenska: Petrík – Minárik, Giba, Kapánek, Blahut, Filip, Káčer, Lvomský, Brejčák – Hrivnák, Svitana, Škvaridlo – Tóth, Chovan, Slovák – Rímsky, Kanich, Lajčiak – Ecker, Ladiver, Paločko – Kašša, Martinušík