Monika Vengrínová Iné športy

Hokejbalová liga vrcholí: Len jeden vyhratý zápas delí Predátorov od titulu

2:0 na zápasy vedie Aqualand Predators nad tímom Hbc Sobotskí draci. V sérii na tri víťazstvá tak Predátorom ostáva vyhrať posledný zápas, aby sa mohli tešiť z titulu. Popradská hokejbalová liga (PHbL) preto svojho víťaza spozná možno už nastávajúci víkend.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalová liga vrcholí: Len jeden vyhratý zápas delí Predátorov od titulu

PHbL má dva finálové zápasy už za sebou, pričom hneď prvý bol skutočne dramatický. I napriek prvým dvom tretinám, ktoré patrili Aqualandu Predators, keď po prvej časti hry viedli 3:0 a na konci druhej tretiny už 6:3, nebolo ešte o ničom rozhodnuté. Hbc Sobotskí draci 1256 sa nevzdali a v závere hry svojho súpera poriadne prekvapili, keď zásluhou Mariána Buca vyrovnali a postarali sa o predĺženie. V tom mali oba tímy vyloženú šancu, brankári Marek Alexa za Drakov a Marián Svitana za Predátorov však predviedli vynikajúce zákroky. Víťaz prvého finálového zápasu tak bol známy až po samostatných nájazdoch, v ktorých jediný gól strelil úradujúci majster sveta v hokejbalej Patrik Svitana z tímu Aqualand Predators.

Druhý zápas začal rovnako ako predchádzajúci lepšie pre Predátorov, ktorí znova viedli 3:0 po prvej tretine. V prostrednej časti zápasu sa Sobotským drakom podarilo streliť dôležitý gól a znížiť tak na 1:3. Aqualand Predators však už nič nenechal na náhodu a zápas dohral do víťazného konca s výsledkom 7:4.

Finále bude pokračovať tretím zápasom, a to už v sobotu 14.júna na hokejbalovom ihrisku na Šrobárovej ulici v Poprade.

Výsledok 1. finálového zápasu

Hbc Sobotskí draci 1256 – Aqualand Predators 6:7 po s. n. (0:3, 3:3, 3:0 – 0:0, 0:1) – na zápasy 0:1,
góly: M. Buc 4, Jar. Skokan, S. Čistý – P. Svitana 2, M. Roháčik 2, L. Leszko, F. Roháčik, rozhodujúci
samostatný nájazd premenil P. Svitana , vylúčení: 4:7

Výsledok 2. finálového zápasu

Aqualand Predators – Hbc Sobotskí draci 1256 7:3 (3:0, 0:1, 4:2) – na zápasy 2:0,
góly: P. Svitana 3, M. Korenko 2, L. Gábor, M. Roháčik – T. Jurský, M. Kostyšák, M. Buc, vylúčení: 4:0