Iskra doma aj naďalej víťazne. Svit si poradil s Lučencom

Nech už dopadne tento ročník Eurovia SBL pre Svit akokoľvek, fanúšikovia Iskry Svit budú určite dlho spomínať na vydarený úvod tohtoročnej sezóny.

Peter Handzuš

Iskra Aréna ostala aj po šiestom zápase v tejto sezóne nezdolaná. Hráči Svitu v sobotu zdolali súperov z MBK Lučenec 105:76. Aj keď sa vonku Svitu až tak nedarí, na súperovom ihrisku vyhral len jeden zápas, vďaka domácim výkonom sa drží v hornej časti tabuľky Eurovia SBL.

“V prvom rade treba zagratulovať Svitu. Družstvo, ktoré dnes malo vyhrať, muselo hrať s nasadením a energiou v obrane. A Svit dnes hral s vysokou energiou. My sme zlyhali v streľbe za tri body. Ak chceme vyhrávať zápasy, nemôžeme mať streľbu za tri body takú, ako sme mali dnes. Zápas sa lámal na úrovni druhej – tretej štvrtiny. Ešte stále sme sa vrátili späť do zápasu, ale zo streľbou, ktorú sme dnes predviedli, takýto zápas nemôžeme vyhrať," zhodnotil vystúpenie hostí tréner MBK Lučenec Ivan Kurilla.

V závere zápasu sa na palubovke objavilo päť odchovancov Iskry Svit, ktorí si posledné sekundy zápasu mohli užť standing ovation zaplnenej Iskra Arény. “Snažíme sa byť v každom zápase rovnocennym súperom. Sú zápasy, kedy nám to vyjde, ale sú zápasy, kedy treba uznať silu súpera, ktorý sa na nás pripraví a porazí nás. Dnes som mal prvýkrát zimomriavky pri trénovaní. Bolo to super. Som veľmi šťastný, ako to nakoniec dopadlo. V závere si ešte každý z mladých chlapcov dal ten svoj bod. Bolo to naozaj super,” povedal spokojný tréner Iskry Svit Michal Madzin.

V stredu 23.11. zabojuje Svit opäť doma o body proti Leviciam a v sobotu 26.11. pocestuje do Prievidze.

Iskra Svit – MBK Lučenec 105:76 (29:21, 24:17, 25:15, 27:23)
Najviac bodov: Fleming 28, Singletary 20, Bachan 17 – Sims 23, Stojačič 13, Rountree 10

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame