Martin Sýkora Hokej

Kamzíci favorizovanej Nitre doma podľahli: Na ľade viacero ruských premiér

Podtatranskí hokejisti nastúpili proti Nitre aj s ruskými posilami. Na Nitru to však v utorok nestačilo. Popradčania síce bojovali, body však nezískali.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci favorizovanej Nitre doma podľahli: Na ľade viacero ruských premiér

Popradčania posilnení o enklávu ruských hráčov začali proti majstrovi z Nitry zle. Už v 3. minúte prehrávali po góle Pupáka, keď neistý Šúrek neudržal jeho ľahkú strelu – 0:1. Už o pár sekúnd mohlo byť 0:2. Zakončenie Tvrdoňa opäť prešlo cez popradského brankára, ale puk napokon skončil tesne vedľa bránky. Nitrania boli naďalej aktívni a domácich k ničomu nepúšťali. Poprad mal pri ďalších šanciach hostí šťastie. Najprv Paukovčekovej akcii chýbala presnosť a ďalšia príležitosť Tvrdoňa skončila na konštrukcii bránky. Hostia sa napokon druhého gólu dočkali. Po Šúrekovej chybe v rozohrávke za bránkou poslal puk minútu pred odchodom na prestávku do opustenej siete Popradu Macík – 0:2.

Do druhého dejstva poslali domáci tréneri do bránky novú posilu z Chanty-Mansijska Fokina. Hneď v úvode tretiny sa po kľučke Macíka objavila v tvári Davydovova krv a Popradčania dostali výhodu štvorminútovej presilovej hry. Počas nej sa však nevedeli ani poriadne usadiť v útočnom pásme. Po návrate Macíka na ľad však druhý útok domácich vyšachoval obranu Nitry a po Krotákovej prihrávke s očami pohodlne znížil Matúš Paločko – 1:2. Brankári následne nemali dlhé minúty žiadnu prácu, až 2,5 minúty pred koncom druhej tretiny mal na hokejke po Krotákových kľúčkách gól Matúš Paločko. Hartzell sa však prezentoval parádnym zákrokom.

Nitra v tretej tretine nenechala nič na náhodu. V 46. minúte poistil vedenie hostí tečom Macík – 1:3. Domáci kopili v rozohrávke jednu chybu za druhou, z čoho ťažili rozbehnutí Nitrania. Vo veľkej šanci Slováka zachránila Poprad opäť žrď a pri vtipnej kľučke Blacwatera ruský brankár Fokin. Poprad po prehre 1:3 natiahol sériu prehier na číslo päť.

HK Poprad - HK Nitra 45. kolo
29

HK Poprad – HK Nitra 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 27. Matúš Paločko (Kroták, Troliga) – 3. Pupák (Paukovček) 19. Macík (Šille, Cope), 46. Macík (Cope). Rozhodovali: Kalina, Lauff – Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kroták (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 1251 divákov

Poprad: Šúrek (20. Fokin) – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Pokovič, Ježek, Davydov, Ibragimov – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Matej Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana
Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Pupák – Blackwater, Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Cope – Paukovček, Štefanka, Bajtek

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „V utorok sme zlyhali úplne vo všetkom – v presilovkách, obrane i útoku. Odohrali sme náš najslabší zápas, sme sklamaní. Treba však uznať kvalitu Nitry. Mierna spokojnosť je s druhou tretinou, ale celkový prejav bol horší ako pri prehre v Nových Zámkoch. Chlapci kopili chyby jednu za druhou, nevedeli sa celý zápas psychicky vzchopiť. Prehrali sme päť zápasov po sebe, v stredu si sadneme a musia padnúť riešenia.“
Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápasy po prestávke sú nevyspytateľné. Bola dlhšia pauza, niektorí hráči boli v reprezentáciách. Zvládli sme ho však veľmi dobre. Podali sme kompaktný a zodpovedný výkon až na moment v druhej tretine, keď sa súper dostal na rozdiel jedného gólu. Tretiu tretinu sme zahrali s prehľadom, zaslúžili sme si víťazstvo.“