Kamzíci ista šieste miesto v tabuľke. V derby zápase zdolali Košice

Netradične v stredu sa odohralo 48. kolo hokejovej Tipsport ligy. Vo východniarskom derby sa darilo domácim kamzíkom.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci ista šieste miesto v tabuľke. V derby zápase zdolali Košice
43

V Poprade sa v úvode stretnutia na ľade dokopy nič nedialo. Divákov prebrala až prvá útočná akcia domácich. Strelu Mateja Paločka vyrazil Lundström iba k Abdulovi a „kamzíci“ šli do vedenia. Hostia predviedli súvislejšiu kombináciu až na konci tretiny. Na Kafkove zakončenie si popradský brankár dal pozor.

Oceliari vyrovnali v 32. minúte počas takmer dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov. Parádne sa pod hornú žrď trafil Kafka a začínalo sa odznova.

Na začiatku tretieho dejstva sa na košickú bránu rútil Dávid Buc, puk ale pomedzi betóny Lundströma neprepasíroval. Na opačnej strane sa v 49. minúte presadil obranca Šedivý. Jeho nahodenie od modrej čiary zapadlo za chrbát Ivanova, ktorý sa do brány vrátil po zranení. V závere mali navrch domáci. Najprv pohotovou dorážkou vyrovnal Štrauch. Keď sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, strhol víťazstvo na stranu Popradu svojim druhým gólom Abdul. Pri hre hostí bez brankára pečatil výhru „kamzíkov“ do opustenej brány Svitana – 4:2.

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 5. Abdul (Paločko ml.), 55. Štrauch (König, Svitana), 60. Abdul (Bondra), 60. Svitana (Štrauch, König) – 32. Kafka (Miklík), 49. Šedivý (Pacan, Miklík), Rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Kollár, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1280 divákov.

Poprad: Ivanov – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Bdžoch – Štrauch, M. Nagy, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Koky, Ježek, Hvila
Košice: Lundström – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Vrábeľ, Matejka – Hričina, Hovorka, L. Nagy – Miklík, Pacan, Kafka – Spilar, Suja, Jenčík – Šoltés, Klíma, Petráš

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas mal svoju kvalitu. Chlapci si na ľade nič nedarovali. Bol tak kopec osobných súbojov. My sme sa na zápas svedomito pripravovali, chceli sme v ňom uspieť. Výsledok je odrazom snahy a bojovnosti. V závere sa nám podarilo dať dva góly. Chlapci zápas chceli strhnúť na svoju stranu a podarilo sa to. Brankári na oboch stranách podali solídne výkony na úrovni špičkových zápasov.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Zápas nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Musím povedať že Poprad podal sústredený a disciplinovaný výkon. Podarilo sa nám dať šťastný gól na 2:1. Zostávalo sedem minút do konca. Také skúsené mužstvo si musí výsledok postrážiť a nie robiť hlúpe fauly. Poprad podal kvalitný výkon a vyhral zaslúžene.“