Martin Sýkora Hokej

Kamzíci opäť naplno zabrali: Žilinských vlkov obrali o všetky body

Popradskí hokejisti po sérii nevýrazných výsledkov zvíťazili aj na horúcom žilinskom ľade. Pod tesné víťazstvo kamzíkov sa gólom podpísala i staronová posila.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci opäť naplno zabrali: Žilinských vlkov obrali o všetky body

Žilinčania nezačali druhú tisícovku zápasov najlepšie. Už v 3. min sa dostal pred bránu po prihrávke Bondru Vartovník a zblízka poslal kamzíkov do vedenia. Vlkmi gól otriasol a Popradčania mali viac z hry, ďalší presný zásah však nepridali. V 15. min sa dostal do nájazdu na Ivanova Stupka, lenže hosťujúci gólman šancu zneškodnil. V závere tretiny sa dostali domáci do početnej výhody, keď bol vylúčený práve strelec gólu Vartovník, lenže hostia odolali a do šatní šli s tesným náskokom.

V druhej tretine sa nehral príliš pohľadný hokej, tímy sa trápili v útočnej fáze a pekných akcií bolo málo. V 23. min mohol vyrovnať po prihrávke Holoviča Stupka, ale Ivanov poslal jeho pokus vyrážačkou nad bránu. Na opačnej strane sa v rovnakej minúte nepresadil spomedzi kruhov Mlynarovič. V 28. min dostali domáci po vylúčeniach Heizera a Krempaského k dispozícii 79 sekúnd presilovky o dvoch mužov, ale hrali ju ťažkopádne a Podtatranci sa ubránili. Až pri vylúčení štvrtého Popradčana v zápase sa domácim podarilo vyrovnať, keď spoza pravého kruhu prestrelil Ivanova 12 sekúnd pred návratom Česánka na ľad Harant. Vyrovnaný stav nevydržal dlho. V 37. min hostia pritlačili vlkov pred Tomeka, zakombinovali a Svitana z pravého kruhu poslal Poprad opäť do vedenia.

Tretiu časť zápasu odštartovali Žilinčania dvoma šancami v rýchlom slede, ktoré však Ivanov pokryl. Poprad následne hral v početnej výhode, v jej závere mohol však inkasovať, ale Švec po Rogoňovej prihrávke mieril iba do Ivanova. Kazašský gólman Popradu v 47. min pokryl aj strelu Handlovského a ďalej držal tím hostí nad vodou. Domáci sa nevedeli dostať do tlaku, Poprad umne celoplošne bránil a hral na brejky. V 55. min mal Handlovský po sóle cez pol ihriska šancu na vyrovnanie, lenže Ivanov si zastal svoj post. V samom závere Žilinčania predsa len pritlačili súpera, šancí si však veľa nevytvorili, nepomohla im ani hra bez brankára, a tak po piatich zápasoch bez prehry podľahli Popradu aj po tretí raz v sezóne.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 33. Harant (Hatala, Švihálek) – 3. Vartovník (D. Bondra, Abdul), 37. P. Svitana (Mlynarovič, Štrauch). Rozhodovali: Lauff, Lokšík – Korba, R. Gajan st., vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 892 divákov

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Hatala, Mich. Roman – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Stupka, Holovič, J. Jurík – Švihálek, E. Švec, Rogoň – Váňa, Mendrej, Dolinajec
Poprad: Ivanov – Ježek, Davydov, Fabian, Jáchym, McDowell, Česánek, Krempaský, D. Šterbák – Hvila, Heizer, Šitikov – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana – D. Bondra, Vartovník, Abdul – Matej Paločko, Lichanec, Matúš Paločko

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Každá séria sa raz skončí, tá naša sa skončila dnes. Mrzí nás to, pretože sme v zápase mali opticky navrch, ale dve – tri zaváhania nás stáli góly a body. S jedným streleným gólom sa ťažko boduje, nieto ešte vyhráva, naša produktivita nebola na požadovanej úrovni. Výsledok nie je pre nás priaznivý, ale máme hlavy hore. Presvedčili sme sa v posledných zápasoch, že hokej vieme hrať a vieme byť úspešní s každým súperom. Chalanom ďakujem za výkon, chýbali tomu iba góly, nemám im čo vyčítať. Prestávka príde vhod aj nám, po nahustenom programe si potrebujeme oddýchnuť.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Poviem to objektívne, pred nami bola ťažká úloha zastaviť rozbehnutú Žilinu, ktorá mala sériu dobrých výsledkov a hrala dobre. Aj v tomto zápase mali domáci viac z hry. Ukázalo sa, že mladíci v obrane, ktorých sme vzali už na zápas v Banskej Bystrici, sa veľmi ťažko vyrovnávali s nátlakovou hrou súpera. Sme spokojní naozaj len s tromi bodmi, je to nad rámec priebehu hry. Musím chlapcov pochváliť za bojovnosť, na troch – štyroch obrancov sme hrali záver stretnutia, takže prestávka v súťaži nám príde vhod. Verím, že sa zranení vrátia do hry a po prestávke to bude z našej strany lepšie.“