Popradčania už potrebovali bodovať naplno. Pod Dubeň cestovali s odhodlaním vyhrať v riadnom hracom čase. Žilinčania zase chceli čo najskôr zabudnúť na predošlú prehru v derby s Martinom.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci konečne odohrali zápas s plným bodovým ziskom: O body pripravili Žilinu na jej vlastnom ľade

Od úvodu bolo na ich prejave cítiť väčšiu aktivitu aj hlad po góloch, ale proti bol Kostúr v bráne Popradu aj vychýlená strelecká muška vlkov. Z hostí spálili dobré príležitosti Rudolf Huna a Števuliak, potom však kamzíci prežili oslabenie a udreli. Žilina prepadla v strednom pásme, hostia dobre zakombinovali a vyrazenú strelu Rudolfa Hunu premenil na gól do odkrytej brány Bartečko. Gól domácimi zatriasol a do prvej prestávky už nič vážnejšie na hostí nevymysleli.

Popradu sa podarilo zvýšiť náskok v 25. min, keď Rehák dvakrát fauloval v jednom striedaní a oslabil svoj tím. Hneď úvodnú presilovku využil na svoj druhý gól v zápase Bartečko, keď po peknej kombinácii prestrelil Tomeka. Žilinčania sa snažili o kontaktný gól, ale hostia ich umne držali na dištanc a keď sa im to nepodarilo, ako v 29. min pri šanci Šveca s Róbertom Hunom, zachránil ich Kostúr. V 36. min však bol aj on bezmocný po úniku Róberta Hunu z pravej strany a jeho dobrej strele. Vlci mohli aj vyrovnať pri následnej presilovke, ale Kostúr bol proti a viaceré dobré šance domácich pochytal. V posledných sekundách mohol na opačnej strane potešiť svojich Rudolf Huna, ale pri ľavej žŕdke nedokázal puk zasunúť do brány.

V úvode tretej tretiny sa podarilo Popradu zásluhou prvej formácie opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa v 44. min trafil aktívny Rudolf Huna. O 70 sekúnd sa tešili hostia opäť, Branislav Rapáč po spolupráci s bratom Richardom pohotovo prekonal Tomeka. O necelých päť minút si bratia úlohy vymenili, Poprad viedol 5:1 a bolo jasné, že si zo Žiliny odvezie všetky body. Nič na tom nezmenila ani pohotová presilovková strela Lipovského v 53. min. Domáci potom dostali dvojminútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, ale okrem jednej strely v nej nič nevymysleli a ani v záverečnom tlaku neboli úspešní.

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: „Hokej sa nehrá na šance a strely, ale na góly. Z vyložených šancí v prvej tretine sme nedokázali dať gól a za stavu 1:2 sme chceli zápas v tretej tretine otočiť, ale spravili sme hrubé individuálne chyby a ani v závere sme pri presilovke o dvoch hráčov neboli efektívni. Zápas sme nezvládli.“

Pavol Paukovček, tréner Popradu: „Zápas sme takticky dobre zvládli, chlapci dodržali to, čo sme si pred zápasom povedali k hre Žiliny. V kritických chvíľach nás podržal brankár Kostúr a chlapcom ďakujem za predvedený výkon.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Góly: 36. Ró. Huna (Švec, Ri. Huna), 53. Lipovský (Bajaník) – 14. Bartečko (Ru. Huna), 25. Bartečko (R. Rapáč, Suchý), 44. Ru. Huna (Bartečko, L. Paukovček), 45. B. Rapáč (R. Rapáč, Kasík), 50. R. Rapáč (B. Rapáč, Štrauch). Rozhodovali: Jonák – Návratek, Výleta, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1 121 divákov.

Žilina: Tomek – Grman, Kurali, Makovský, Novotný, Niník, Bajaník, D. Brejčák – Ri. Huna, Ró. Huna, Švec – Konečný, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Rehák, Schroner, Lipovský
Poprad: Kostúr – Suchý, Gáborčík, Briják, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Dinda – Bartečko, L. Paukovček, Ru. Huna – Kroták, Rusnák, Hvila – Štrauch, R. Rapáč, B. Rapáč – Török, Bajaruns, Števuliak