Monika Vengrínová Hokej

Kamzíci na domácom ľade víťazne: Tréner Jančuška však s výkonom nie je spokojný

Popradčanov dnes proti Piešťanom podržal brankár Kostúr. Tréner Milan Jančuška nie je spokojný s predvedenou hrou a zo zápasu chce vyvodiť dôsledky. Výsledok však teší, Kamzíci si pripísali ďalšie tri body.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci na domácom ľade víťazne: Tréner Jančuška však s výkonom nie je spokojný

Prvá tretina sa niesla v dobrom tempe. „Kamzíci“ najskôr premárnili presilovú hru, aby tesne po jej skončení Šúrek zabránil otvoriť skóre Bartečkovi. Hostia odpovedali, no Konečného šancu zmaril domáci gólman Kostúr. Poprad si postupne vypracoval hernú prevahu, ktorú v 15. min pretavil v gól Kroták. Tomu Piešťanci dopriali príliš veľa času na tvrdú a presne mierenú ranu do siete – 1:0. Osem sekúnd pred prvou sirénou ten istý hráč pridal i druhý gól, Kostúr neudržal Paločkovu strelu a Kroták prázdnu bránu neprestrelil – 2:0.

V úvode prostrednej časti hra trocha viazla, no letargiu prerušil v 28. min únik dvojice Bartečko – Gápa a po koncovke druhého menovaného „modro-bieli“ vyhrávali už o 3 góly. Hostia uvedomujúc si vážnosť situácie zapli na vyššie obrátky, no skórovať v sľubných šanciach nedokázali Pašek, Konečný, ani Brňák. Paradoxne sa „havrani“ presadili v závere druhej tretiny vo vlastnom oslabení, keď prečíslenie 2 na 1 zakončil B. Rapáč a znížil na 3:1. V 45. min mal kontaktný gól na hokejke Šedivý, no Kostúr bol na mieste. Vzápätí Pašek hľadal pred bránou Kutálka, no ten prestrelil. Piešťanský tlak kulminoval v presilovke pri vylúčení Takáča, domáci sa však dokázali ubrániť, a keď krátko po skončení oslabenia Kostúr zmaril tutovku Peškovi, na ťahu bol Poprad. V 57. min si puk vymenil Sýkora s Bartečkom a „kamzíci“ upravili na konečných 4:1.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Dnes som spokojný len s výsledkom, nie s predvedenou hrou. Naša výkonnostná latka je niekde inde, ako sme dnes predviedli. Reakcia už bola a bude. Dnes to bolo bez pohybu, opäť nás podržal brankár Kostúr. Zápas si budeme musieť rozobrať a vyvodíme dôsledky.“

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Prišli sme s oklieštenou zostavou, máme množstvo zranených hráčov, medzi ktorými sú i kľúčoví. Napriek tomu, že zostavu lepíme, prišli sme s cieľom bodovať. Vyzdvihnúť chcem výkon brankára domácich, ktorý ich opäť podržal. Domáci boli prvú tretinu hrateľní, ale dnes nás Poprad porazil skúsenosťou.“

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Kroták (Takáč), 20. Kroták (Paločko, Takáč), 28. Gápa (Bartečko), 57. Bartečko (Sýkora, Boltun) – 39. Rapáč (Peško). Rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Gavalier,
vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1,