Kamzíci nastúpili s novými posilami

Hráči Popradu splnili úlohu favorita a Martinu strelili šesť gólov. V bráne Popradu stál Miroslav Šimonovič.

HK AutoFinance Poprad – MHC Mountfield Martin 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)

Góly: 24., 34. Kuľha, 24. Balán, 35. Vaic, 44. Takáč, 50. Svitana – 14. Važan, 17. Themár, 51. Galamboš. Rozhodovali: Jonák – M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 7:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1466 divákov

Poprad začal o poznanie lepšie. Zverenci trénera Svozila boli sprvoti aktívnejší a dôraznejší a hosťujúci Šimko musel niekoľkokrát zasahovať. Po dvoch minútach hry dobre tečoval Rapáč, Vandas už nedokázal doklepnúť puk do siete. Úvodný tlak domácich opadol a k slovu sa dostali i Martinčania. V 10. minúte sa do dobrej pozície dostával Važan, netrafil a z gólu sa netešila ani martinská druhá päťka, ktorá riadne zavarila Šimonovičovi. O niečo neskôr si to martinský útočník dokonale vynahradil, spracoval ideálny pas Markoviča a pomedzi Šimonovičove betóny otvoril skóre – 0:1. Šance mali i Popradčania, no strely Rapáča, či Vandasa kryl martinský gólman. V defenzíve však vôbec neboli presvedčiví a doplatili na to, keď druhý gól pridal v koncovke sa trápiaci Themár.

V 22. minúte Kroták posunul puk Škovirovi, jeho bekhend skončil na Šimkovi. Vzápätí z rýchleho brejku príklepom vystrelil Takáč, ani on nedal. Popradčania sa radovali až po Kuľhovej strele z prvej, Šimkovi nedal šancu – 1:2. Vzápätí Vartovník fauloval a po deviatich sekundách martinský gólman kapituloval druhý raz, strelcom bol Balán – 2:2. Martinčania mohli trestať v presilovej hre, Šimonovič svoj tím Drgoňa i Markoviča podržal. Mountfield však znovu zaspal na vavrínoch a za pol minúty inkasoval od Kuľhu a Vaica a zápas razom ovládli domáci. Tí sa síce následne bránili viacerým oslabeniam, aj so šťastím však svoj náskok udržali.

V úvode tretej tretiny mohol skórovať Vandas, v poslednej chvíli ho Brcko odstavil od puku len za cenu faulu. Poprad pridal i piaty gól, Hlinka vyhral buly a Takáč tečoval Fabianovu strelu – 5:2 Martin vsadil všetko na útok, nedokázal však vyprodukovať finálnu prihrávku a Šimonovič nemal veľa roboty. Šiesty gól „kamzíkov“ pridal po Balánovej nahrávke Svitana, Martinčania odpovedali Galambošovou presnou muškou – 6:3. Domáci už Mountfield k zdramatizovaniu duelu nepustil a bez problémov potvrdil rolu favorita.