Martin Sýkora Hokej

Kamzíci opäť prehrali: V Trenčíne vojaci nedovolili Popradu získať ani bod

Popradskí hokejisti sa v predohrávke 47. kola najvyššej slovenskej súťaže predstavili na ľade Trenčína, kde kamzíci pokračovali v sérii prehier. Tentoraz podľahli o gól.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci opäť prehrali: V Trenčíne vojaci nedovolili Popradu získať ani bod

Zápas v Trenčíne bol najmä súbojom o stratené sebavedomie. Vojaci ani kamzíci neoplývali oslnivou formou. Úvodnú desaťminútovku poznačilo až päť vylúčení. Trenčania nevyužili dve krátke presilové hry o dvoch hráčov, čo ich ale mrzieť nemuselo. Pri presilovej hre v 9. min Vargovu strelu do protipohybu Kováča šikovne tečoval Hecl. Popradčania mohli vyrovnať v početnej výhode o jedného muža, ale Buc odrazený puk z ťažkého uhla za Valentov chrbát neposlal. Prvej tretine chýbalo väčšie vzrušenie pred oboma bránami a hráči sa iba hľadali.

Obraz hry sa ani po prestávke nezmenil. Sotva priemerný ligový hokej pokračoval. Mierne aktívnejší boli domáci, no hostia čakali na brejkové situácie. Najvážnejšia z nich prišla hneď v úvode, keď sa Hvila s Petranom rútili na osamoteného obrancu. Prvý menovaný zobral zodpovednosť na seba, ale trafil iba pripraveného Valenta. Vojaci pridali druhý presný zásah pred polovicou zápasu. Pardavého strelu gólman vyrazil, no na dorážku v podaní Holendu už bol prikrátky. Šancu dostať sa späť do zápasu nevyužil Petran, keď puk v blízkosti bránky neumiestnil do siete. Podobne dopadli pri úniku dvoch na brankára Mlynarovič so Štrauchom.

Popradčania sa snažili byť v záverečnej tretine aktívnejší. Tlačili sa pred Valentovo bránkovisko, no ten všetky šance bezpečne pokryl. Osem minút pred koncom chcel divákov rozohriať pästným súbojom Deveaux, ale na jeho výzvy nikto z popradskej lavičky nereagoval. V 56. min sa kamzíkom podarilo znížiť, keď v presilovej hre dobre postavený Svitana pretavil Brejčákovu prihrávku na kontaktný gól. V záverečnej dráme už gól nepadol a Dukla si pripísala tri body.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Hecl (Varga, Frühauf), 29. Holenda (Pardavý) – 56. Svitana (Brejčák, P. König). Rozhodovali: D. Konc, Jonák – M. Orolín, Šefčík, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1414 divákov.
HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Bačík Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Bezúch, Ölvecký, Sojčík – Varga, Sádecký, Hossa- Mikula, Dlouhý, Hecl – D. Hudec, J. Pardavý ml., J. Švec – Deveaux
HK Poprad: Kováč – P. König, D.B rejčák, Petran, Fabian, Dinda, Ježek, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, Matej Paločko – Vašaš, Bjalončík, Kundrík

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Nadviazali sme na dobrý výkon z predchádzajúceho zápasu. Dnešný súboj sme zvládli na rozdiel od minulého stretnutia víťazne. Odohrali sme za päť dní tretí zápas. Víťazstvo si ceníme.“

František Štolc, tréner Popradu: „Zápas sme začali dobre, ale zastavilo nás vylúčenie, ktoré nás vyhodilo z tempa. Domáci využili presilovku a dostali sa do vedenia. V druhej tretine sme po zbytočnej chybe inkasovali druhý gól. Až v záverečnej časti, kedy sme zmenili systém vychádzania z obrany, sme dostali súpera pod tlak, ale dokázali sme streliť iba jediný gól, čo sa ukázalo ako málo.“