Kamzíci prekvapili na Záhorí. Skalica striedala brankárov

Hokejisti HK 36 Skalica prehrali v utorňajšom zápase 1. kola Tipsport extraligy na domácom ľade s HK Poprad 3:7. Duel sledovali priamo v hľadisku aj najvyšší funkcionári Slovenského zväzu ľadového hokeja, vrátane reprezentačného trénera Vladimíra Vůj

** HK 36 Skalica – HK Poprad 3:7 (0:0, 2:3, 1:4)**

Góly: 28. Višňovský (Sloboda), 33. Trška (Vyrúbalík, Školiak), 45. Kutálek (Jankovič, Šátek) – 21. Tomas (Klouda, Skokan), 27. Špelda (Koskinen), 29. Šterbák (Suchý, Klouda), 44. Skokan (Klouda, Suchý), 46. Kramár (Špelda, Buc), 47. Paločko (Rapáč, Gápa), 58. Špelda (Buc, Sabolic).

Rozhodovali: J. Konc – Brath, Šefčík, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, striedanie: 47. Kotvan za Trenčana (Skalica), 1842 divákov.

** Zostavy:**
HK 36 Skalica:
Trenčan (47. Kotvan) – Vyrúbalík, Trška, Gabriš, Kozák, Jankovič, Barák, Srnec, Jaborník – Pálffy, Školiak, Višňovský – Bartánus, Holovič, Sloboda – Kutálek, Stieler, Šátek – Jurík, Klejna, Konečný
HK Poprad:
Nikkilä – Suchý, Šterbák, Kovačevič, Pentikäinen, Špelda, Kramár, Kurali, Malina – Tomas, Klouda, Skokan – Buc, Takáč, Sabolic – Macejka, Koskinen, Homa – Gápa, Rapáč, Paločko

V úvode zápasu sa oba tímy len oťukávali, pričom tempo zodpovedalo skôr prípravnému meraniu síl. Prvý vážnejší vzruch priniesla až 6. minúta, keď najprv Kutálek trafil spomedzi kruhov žŕdku popradskej svätyne a na druhej strane síce Klouda dopravil puk za Trenčana, no hlavný rozhodca gól neuznal pre posunutú bránku. Po tomto momente oba tímy zvýšili aktivitu a napriek pomerne častým nepresnostiam sa striedali šance na oboch stranách. V 14. minúte Koskinenen minul z nádejnej pozície a o tri minúty neskôr neuspel ani domáci Šátek.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v prostrednej časti. Hneď na jej začiatku otvoril skóre Tomas, keď ho osamoteného pred bránkou našiel Klouda. Popradčanov poslal do dvojgólového vedenia v 27. minúte Špelda, ktorý nahodeným pukom zaskočil Trenčana. Domáci odpovedali v nasledujúcej minúte zásluhou Višňovského, no o 58 sekúnd prehrávali opäť o dva góly, keď sa v presilovke presadil Šterbák. V 32. minúte dostala Skalica možnosť zahrať si presilovku 5 na 3 a tesne po jej skončení strelil kontaktný gól Trška – 2:3.

Množstvo gólov videli diváci aj v záverečnom dejstve. V 44. minúte Skokan prudkou strelou z medzikružia zvýšil na 4:2, no vzápätí unikla v oslabení dvojica domácich hráčov a Kutálek úspešnou dorážkou znížil. Potom však domáci inkasovali v rozpätí 28 sekúnd dva góly z hokejok Kramára a Paločka, na čo skalická striedačka zareagovala striedaním brankárov. Fínsky gólman v službách „kamzíkov“ Nikkilä už v ďalšom priebehu neinkasoval, naopak Kotvana ešte prekonal Špelda a duel sa tak skončil triumfom hostí v pomere 7:3.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Asi sme si mysleli, že sme nejaké veľké mužstvo. Poprad nás však prehral úplne vo všetkom, bol oveľa lepší, či už v agresivite, korčuľovaní, alebo premieňaní šancí. Takto ďalej určite nemôžme pokračovať, na zajtrajšom mítingu budú padať ostré slová. Podali sme totiž jeden neseriózny a nezodpovedný výkon pred vlastnými divákmi. S takýmto prístupom jednotlivcov a kolektívu nebudeme patriť tam, kde chceme. Čo sa týka brankára Trenčana, Adam je chlapec, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť, z prehry ho rozhodne neviním, dnes mu nikto nepomohol.“