Kamzíci rozstrieľali Zvolen

HK Poprad - HKM Zvolen 6:1 (2:0, 3:1, 1:0) Góly: 5., 36. Kmiť, 15. Kroták, 31. Lundberg, 33. Kasík, 57. Jaško - 38. Otčenáš. Rozhodovali: Rudý - Návratek, Valach, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 3530 divákov.

Poprad začal doma tradičným náporom a už v 2. minúte mal tutovku na hokejke Kmiť. Vynahradil si to však v 5. minúte, keď presnou strelou zakončil prienik Krotáka. Hra mala rýchle tempo a prelievala sa z jednej strany na druhú. V 10. minúte pohrdol možnosťou na vyrovnanie Kovář a o dve minúty nato ho na druhej strane napodobnil Rapáč. Brankár Škrečko pôsobil neistým dojmom, keď príliš veľa pukov vyrážal, čo sa snažili Popradčania využiť. V 15. minúte dostal Kroták krížnu prihrávku do pravého kruhu, odkiaľ sa nezvykne mýliť a zvýšil na 2:0. Druhú časť začali aktívnejšie Zvolenčania, no obrana domácich ich do vyloženej šance nepúšťala. Svoje vedenie však mohli zvýšiť „kamzici“, odrazený puk od Škovirovej korčule však stihol Škrečko skrotiť ešte pred bránkovou čiarou. Popradčanom sa napokon predsa len podarilo skórovať, keď sa presilovkový kolotoč dostal až pred Škrečka, kde ho zblízka prekonal Lundberg. Domáci začali na ľade totálne dominovať a Zvolenčania boli zrelí na uterák. V 33. minúte po presilovkovej kombinácii trafil od modrej Kasík do vinkla, čo už Škrečko nevydržal a nechal sa vystriedať Kristínom. V hľadisku sa ozýval skandovaný potlesk a prišli aj prvé mexické vlny. To však nebolo všetko, keď už o tri minúty pridal piaty gól Kmiť po úniku s Krotákom dokonca vo vlastnom oslabení. Na druhej strane sa však krátko nato prihlásil Otčenáš a znížil. Domáci nepoľavili ani v treťom dejstve, gól na 6:1 mal na hokejke Škovira, jeho strela však iba opečiatkovala žŕdku. Na druhej strane mohol korigovať M. Chovan, no minul poloprázdnu Melicherčíkovu svätyňu. Domáci mali stretnutie pevne v rukách a súpera ohrozovali i vo vlastnom oslabení. V 50. minúte Jaško ideálne našiel Kopeckého, ani on však presnou muškou nemieril. Napriek vysokému rozdielu skóre hrali oba tímy naplno až do konca a popri zaujímavých akciách nechýbali ani osobné strety a hra do tela. Streleckú listinu uzavrel umiestnenou strelou Jaško a stanovil skóre na konečných 6:1.