Kamzíci sa strelecky chytili až v poslednej minúte. Domov ale vezú dva body

Otvárací zápas sezóny na domácom ľade hrali Žilinčania bez diváckej podpory. Duel s kamzíkmi bol prvý, v ktorom si odpykávajú trest za výtržnosti divákov v minulej sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci sa strelecky chytili až v poslednej minúte. Domov ale vezú dva body

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď ich tlak vyústil po akcii Klimentu do gólu Juraška, ktorý umiestnil puk k ľavej žrdi Corbeilovej bránky. Poprad postupne vyrovnal hru a v polovici 1. tretiny sa dostal aj k presilovke. Na jej konci v 12. minúte však Handlovský nepekne narazil na mantinel Rapáča, ktorý sa zranil a museli ho odniesť z ľadu na nosidlách. Ani ďalšiu početnú výhodu však kamzíci nevyužili a Tomek si bez problémov držal čisté konto. Poprad v posledných piatich minútach viackrát zavrel Žilinu do jej obrannej tretiny, ale z tlaku nič nevyťažil a v závere sa musel brániť pri vylúčení McDowella.

Žilina začala druhú tretinu pokračujúcou presilovkou, ale nič veľké z nej nevyťažila. Naopak, hostia mali v 25. minúte na dosah vyrovnávajúci gól, ale proti Abdulovej šanci zblízka zasiahol Tomek parádne lapačkou. Vyrovnaný zápas mal na úvod sezóny slušné tempo, ale nepresností v hre oboch tímov bolo veľa a šancí sa rodilo málo. Čo smerovalo na bránky, pochytali brankári, ktorí boli opory tímov.

Tomek podržal svojich aj v úvode tretej časti, keď hrali Popradčania presilovku. Ani tretiu početnú výhodu v zápase však nevyužili, naopak, zvýšiť tesný náskok „vlkov“ mohol v 44. minúte Húževka, trafil však iba ľavú spojnicu bránky Popradu. Na opačnej strane sa o pár desiatok sekúnd nepresadil sám pred Tomekom Mlynarovič, keď namieril vysoko nad. Poprad sa snažil o vyrovnanie, ale v snahe ho pribrzdilo vylúčenie v 48. minúte, ktoré však domáci nedokázali potrestať. „Vlci“ zvýšili početnosť streľby, chceli pridať ďalší gól, ale do vyloženej šance sa nedostali. Na opačnej strane zastavil v 54. minúte strelu Štraucha pred bránkovou čiarou betónmi Tomek. Hostia v závere stavili všetko na útok, čo im nevychádzalo, no domáci nedokázali využiť otvorenú obranu na zvýšenie vedenia. Sedemdesiat sekúnd pred koncom sa hostia odhodlali k hre bez brankára a o štrnásť sekúnd aj vyrovnali, keď strela Svitanu od modrej, tečovaná Vandasom, skončila za bezmocným Tomekom. Predĺženie trvalo iba 58 sekúnd, keď ho tvrdou strelou spoza kruhov ukončil Mlynarovič a rozhodol o víťazstve Popradu.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Zápas bol poznačený neexistujúcou atmosférou na štadióne. Náš výkon tým utrpel. Poprad mal dobrý pohyb, s ťažkosťami sme sa s tým vyrovnávali, aj s jeho hrou v útočnom pásme. Paradoxne, v tretej časti, keď sme mali viac z hry, súper pri hre bez brankára vyrovnal. V predĺžení sme spravili chybu, hostia dali po nej gól. Musíme sa toho vyvarovať, hodiť prehru za hlavu a pripraviť sa na duel v Banskej Bystrici. Rapáčovi prajem skoré uzdravenie.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Máme starosti o Richarda Rapáča, dúfam, že bude v poriadku a neprídeme oňho. Hrali sme od začiatku aktívne, mali sme viac z hry, vedeli sme si utvoriť šance. Počas celého zápasu podával domáci brankár vynikajúci výkon. Koncovku sme dokázali pretaviť do gólu až v závere pri hre bez brankára. Musím pochváliť chlapcov za vieru vo víťazstvo a bojovnosť do posledných sekúnd zápasu. V predĺžení sme strelili zaslúžený gól a víťazstvo nám dodá obrovský príliv síl a emócií. Už sa chystáme na domáci duel proti Trenčínu.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
7

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 3. Juraško (Klimenta) – 60. Vandas (Svitana, König), 61. Mlynarovič (Svitana).
Rozhodovali: Lauff, Lokšík – Krajčík, Junek, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, zmeny: Poprad od 12. bez R. Rapáča

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Hatala, Poulin, Juraško, Mich. Roman, Harant, Meliško – Handlovský, Martindale, Pitt – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Klimenta
Poprad: Corbeil – Fabian, McDowell, König, D. Brejčák, Zadražil, Ježek, Dinda, Ignatov – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Štrauch, Mlynarovič, Svitan – Bondra, Matej Paločko, Abdul – Bogoslovski, Lichanec, Matúš Paločko