Martin Sýkora Hokej

Kamzíci siahali na 3 body aj na Liptove: Popradčania sa vrátili s bodom

Popradskí hokejisti ozbíjali na Liptove domácich. Pre kamzíkov je každý bod dôležitý, preto nechceli z Liptovského Mikuláša odchádzať s prázdnymi rukami.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci siahali na 3 body aj na Liptove: Popradčania sa vrátili s bodom

Domáci Liptácim už v zostave aj s obrancom Burzalom a útočníkom Cibákom, nezačali podtatranské derby najlepšie. Úvod patril Popradu, keď už po 40 sekundách smeroval na trestnú Kriška. V 2. minúte vyskúšal pozornosť mikulášskeho brankára Zagrapan, ale s jeho strelou si Križan poradil. Už o pár sekúnd neskôr tečoval puk pred domácou bránou Chaloupka, ten však bránu minul. Popradčania sa vedenia dočkali v 11. minúte, keď sa pred Križanom najlepšie zorientoval Bondra – 0:1. Po inkasovanom góle boli aktívnejší Liptáci. Už v 13. minúte mohol vyrovnať Kabáč, ten sa však gólovo nepresadil. Domáci dohrávali prvú tretinu v početnej výhode o jedného hráča, lenže šance Kadlubiaka a Rudolfa Hunu gólom neskončili.

Liptákom sa podarilo vyrovnať v 26. minúte. Strela Richarda Hunu sa odrazila priamo na hokejku Krišku, ktorý z prvej mieril presne do odkrytej časti Pajpachovej brány. Domáci druhýkrát v zápase udreli v 30. minúte, v ktorej Cibák zužitkoval presnú prihrávku a osamotený poslal puk do popradskej bránky. Zápas na Liptove sa lámal najmä v presilovkách. V hre 5 na 4 sa Popradu podarilo vyrovnať v 36. minúte, keď na konci peknej kombinačnej akcie mieril presne Zagrapan.

Popradčania začali tretiu tretinu tým najlepším spôsobom. Spolupráca Rapáča s Mlynarovičom skončila gólom druhého menovaného, ktorý sa pred Križanom nemýlil. Liptáci sa v nasledujúcich minútach snažili o vyrovnanie. V 44. minúte minul tesne bránku Róbert Huna, o dve minúty neskôr skončila strela Moravčíka spomedzi kruhov u Pajpacha. V 50. minúte bolo po faule na Urama nariadené trestné strieľanie, z ktorého skúsený mikulášsky útočník trafil iba žŕdku popradskej brány. Domácim sa podarilo vyrovnať v 58. minúte, keď Sukeľ z ťažkého uhla prekonal Pajpacha – 3:3.

Hneď po úvodnom buly v predĺžení sa individuálne snažil presadiť Lapšanský, ale neprekonal Križana. O víťazovi sa nakoniec rozhodlo v 62. minúte. Števuliak získal puk za popradskou bránkou, následnou prihrávkou našiel Cibáka, ktorý z prvej poslal puk pomedzi betóny Pajpacha.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 26. Kriška (Richard Huna, Nádašdi), 30. Cibák (Burzala, Rudolf Huna), 58. Sukeľ (Uram), 62. Cibák (Števuliak) – 11. Bondra (Abramov, Ježek), 36. Zagrapan (Lapšanský, Hvila), 42. Mlynarovič (Rapáč). Rozhodovali: Valach – Gajan, Gavalier, vylúčení: 6:7, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Makovský, Burzala, Nádašdi, Mezovský, Moravčík, Šiška, Bobček, Kadlubiak – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Piatka, Cibák, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč
HK Poprad: Pajpach – Chaloupka, Fabian, Suchý, Kurali, Bagin, Brejčák, Pokovič, Dinda – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Rapáč, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Ježek, Abramov – Paločko, Lichanec, Štrauch

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „Bolo to bojovné stretnutie. V druhej tretine sme vyrovnali hru, otočili zápas vo svoj prospech. V tretej tretine sme zabojovali a dokázali zápas vyrovnať. Každé takéto víťazstvo poteší, o to viac, že prišlo práve po nie najlepšej sérii.“
Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Začali sme dobre. Vytvorili si šance, ale dali iba jeden gól. Brankár Križan pochytal veľa šancí. Domáci majú silu najmä v presilovkách, ktorú aj dnes potvrdili. Škoda, že naše vylúčenie prišlo v posledných troch minútach, pretože to nás stalo body. Mikuláš dal o gól viac a vyhral.“