Kamzíci zvládli studenú gólovú sprchu. Zomkli sa a otočili zápas s Trenčínom

V dramatickom zápase 38. kola Tipsport ligy bohatom na góly sa Popradčanom podarilo vyhrať nad Duklou Trenčín.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci zvládli studenú gólovú sprchu. Zomkli sa a otočili zápas s Trenčínom
51

Ako prví v Poprade udreli hostia prakticky z prvej súvislejšej akcie. Frühaufovo nahodenie Corbeil iba vyrazil pred seba, dorážku Vargu síce zastavila žrď, ale Sojčík už puk upratal do siete – 0:1. Gól ešte musel potvrdiť videorozhodca. Trenčania sa z jednogólového vedenia netešili dlho. Už o minútu totiž so šťastím vyrovnal Matúš Paločko a v Poprade sa opäť telefonovalo. I tento zásah však videorozhodca odobril a bolo vyrovnané. Na konci 8. minúty putoval na trestnú lavicu Ölvecký. Ponúknutú presilovku „kamzíci“ využili už po šiestich sekundách, keď po buly vypálil od modrej McDowell – 2:1. Medzi súpermi to miestami poriadne iskrilo. Po jednom z nešetrných zákrokov zostal na ľade ležať domáci Heizer.

Domácich čakala v druhej tretine studená sprcha. Najprv sa po chybnej rozohrávke Corbeila ocitol vo výhodnej palebnej pozícii Dlouhý, popradský brankár však svoju chybu pohotovým zákrokom napravil. Trest prišiel v 26. minúte, keď Popradčania prepadli v útoku. Po Ölveckého zakončení sa puk odrazil k osamotenému Gašparovičovi, ktorý už nemal problém skórovať. O necelú minútu už hostia viedli. V neprehľadnej situácii sa puk ideálne dostal do jazdy Švecovi a „vojaci“ otočili skóre vo svoj prospech. Domácich vývoj stretnutia zaskočil a na ľade sa iba hľadali. Zo strany hostí to navyše nebolo všetko. Po ďalšej neprehľadnej situácii sa pred bránkoviskom najlepšie zorientoval Mikula – 2:4. „Kamzíci“ sa zmohli na odpoveď tesne pred odchodom na druhú prestávku. Autorom tretieho gólu Popradu sa stal obranca Petrán.

Späť do hry dostal domácich na konci 46. minúty Matej Paločko pri hre 4 na 4, keď trafil odkrytú časť Valentovej bránky – 4:4. V následnej presilovej hre zazvonil na Corbeilovu konštrukciu bránky Gašparovič. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času prišla Dukla o Ölveckého, ktorý po protestoch predčasne putoval pod sprchy. Ponúknutú početnú výhodu Poprad dokonale zúžitkoval. Buc z pravého kruhu prepálil Valenta a vrátil domácim vedenie – 5:4. Hosťujúca lavička na obrat skóre zareagovala oddychovým časom. Z optického tlaku „vojaci“ už pre obetavosť popradských hráčov nič nevyťažili. Trenčínu nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

HK Poprad – Dukla Trenčín 5:4 (2:1, 1:3, 2:0)
Góly: 3. Matúš Paločko, 8. McDowell (Buc, Svitana), 40. Petran (McDowell), 46. Matej Paločko (Abdul), 51. Buc (McDowell, Svitana) – 2. Sojčík (Varga, Frühauf), 26. Gašparovič (Ölvecký), 27. Starosta (Pardavý), 29. Mikula. Rozhodovali: Kalina, Holm – Bogdaň, Smrek, vylúčení: 4:5, navyše: Ölvecký (Trenčín) 10+10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1338 divákov

Poprad: Corbeil – Brejčák, McDowell, Davydov, Petran, Ježek, Dinda, Fabian, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Hvila – Abdul, Heizer, Buc – Lichanec, Vartovník, Bondra – Paločko ml., Kundrík, Paločko

Trenčín: Valent – Starosta, Romančík, Frühauf, Bohunický, Holenda, Pač, Themár – Gašparovič, Ölvecký, Bezúch – Varga, Růžička, Sojčík – Mikula, Dlouhý, Deveaux – Švec, Pardavý, Hudec – Smolka.

Marcel Ozimák, tréner Popradu:*** „Prvé dve tretiny sme hrali veľmi zle, bol to katastrofálny výkon. Najmä štvorminútovka v druhej tretine, keď sme trikrát inkasovali. Do tretej tretiny chlapci nastúpili s vôľou vyhrať. Pre hráčov je to obrovský príliv síl a emócií, že otočili a vyhrali takýto zápas. Tri body sú pozitívne, ale musíme sa vyvarovať takým fázam hry, ktoré v piatok zdramatizovali vývoj stretnutia.“***

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Dve tretiny z našej strany boli také, ako sme si predstavovali. V tretej tretine sa rozhodlo v náš neprospech. Poprad nás zatlačil. Keď chceme byť úspešní, musíme hrať 60 minút, nielen 40. Popradu gratulujem k víťazstvu.“