Krátka víťazná šnúra skončila. Poprad vo Zvolene prehral

V úvodnej tretine mali navrch Popradčania. Na nohy ich postavila dobre zahraná presilovka, no nedokázali v nej skórovať.

Ilustračný obrázok k článku Krátka víťazná šnúra skončila. Poprad vo Zvolene prehral

Najväčšiu šancu nevyužil z medzikružia Lichanec, dobrý zákrok predviedol Baroš. Domáci z prvej vážnejšej šance dokázali otvoriť skóre. Prihrávku McGregora z ľavej strany od mantinelu zužitkoval sám pred brankárom Pajpachom Bruno Mráz. Uplynulo iba sedem sekúnd a bolo 2:0. Spoza kruhu a popradského hráča napriahol Žilka a brankár spod Tatier opäť kapituloval. Do prestávky mohlo byť aj 3:0, ak by prečíslenie neprekombinovali McGregor s Mrázom.

V prostrednom dejstve sa hralo opatrnejšie. Riedko zaplnený štadión nevidel vyložené príležitosti, ale mohol sa tešiť z gólu v 28. minúte. Tentoraz vystrelil spoza hráča Martin Ďaloga a vyhnal Pajpacha z bránky. Nahradil ho Šúrek, ktorý v oslabení takmer inkasoval. Mráz však mieril tesne vedľa a Klhůfek netrafil puk pred odkrytou popradskou svätyňou. Na opačnej strane sa snažil potešiť svojho otca na tribúne mladý Bondra, v sľubnej pozícii Baroša neprekonal.

V tretej tretine mohli Popradčania znížiť, hrali dokonca presilovku o dvoch hráčov, v ktorej mal veľkú šancu Rapáč, ale zaskvel sa Baroš. Tlak hostí narastal, ale chýbala účinná a najmä presná koncovka. Na brankárovi Zvolena si vylámali zuby najmä Lapšanský a Lichanec. Podtatrancom nebolo súdené skórovať, takže dramatický záver sa pod Pustým hradom nekonal, hoci nervozity na ľade bolo viac než dosť.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
6

Milan Staš, tréner Zvolena: „Začali sme nervózne a príliš opatrne. Dôležitosť zápasu bola daná jasne, my sme nechceli prehrať a všetko sme tomu podriadili. Súper bol zo začiatku lepší, ale po našich dvoch góloch odišla nervozita z našich hokejok a nohy boli ľahšie. Zlepšili sme pohyb, hrali trpezlivo a dosiahli napokon aj tretí gól, ktorý nás upokojil. Potom sme už iba kontrolovali hru do konca zápasu. Pod našu výhru sa podpísal výborný výkon brankára Baroša.“

Petr Jonák, tréner Popradu: „Mali sme perfektný vstup do zápasu, dostali sme súpera pod tlak. Potom sa však domácim z ničoho nič podarilo za sedem sekúnd streliť dva góly a tým sa nakopli. Druhá tretina sa vyrovnala, ale opäť dal Zvolen gól, možno bol o niečo lepší. V tretej časti hry sme dominovali, ale, žiaľ, nevedeli sme prekonať brankára Baroša, ktorý v piatok súperovi vyrobil víťazný zápas.“

HKM Zvolen – HK Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 16. B. Mráz (McGregor, Klhůfek), 16. Žilka (Mart. Ďaloga, L. Jurík), 28. Mart. Ďaloga (Žilka, Valenta). Rozhodovali: P. Müllner – Šefčík, Junek, vylúčení: 7:7, navyše: J. Brejčák (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 927 diákov

Zostavy a striedania:
Zvolen: Baroš – Hraško, Andersons, Plechanov, Valenta, M. Ivan, Hataš, Habšuda, Dubeň – Klhůfek, B. Mráz, McGregor – Puliš, P. Zuzin, Majdan – Žilka, L. Jurík, Mart. Ďaloga – Misenev, I. Jakubík, Šimíček
Poprad: Pajpach (28. Šúrek) – Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Brejčák, Chaloupka, E. Bagin, Lubor Pokovič – B. Rapáč, Mlynarovič, Lapšanský – Semorád, Zagrapan, Kroták – Abramov, Troliga, Ježek – Štrauch, Lichanec, D. Bondra